mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Nieznośne gacie” Francesca Simon

Koszmarny Karolek. Nieznośne gacie.

Tytułowa książka stała się pretekstem do mojego pierwszego spotkania z KOSZMARNYM KAROLKIEM i jego przygodami. Biorąc pod uwagę tytuł, domyślałam się, że będzie śmiesznie, ale nie, że aż tak!

Już drugi rozdział „Koszmarny Karolek i wstrętne gacie” tak mnie rozbawił, że wizualizując opisaną sytuację, nie byłam w stanie czytać dalej! Oczy były mokre… ze śmiechu! Dzieciaki bardzo mi wtórowały, głośno okazując swoje rozbawienie. Nie wiem jednak, czy chłopcy śmiali się, bo ja się śmiałam, czy tak bardzo rozbawiała ich opisywana sytuacja (chyba pierwsza możliwość jest najbardziej prawdopodobna).

Francesca Simon

 

Głównymi bohaterami książki obok Koszmarnego Karolka jest Doskonały Damianek, brat Karolka, którego zachowanie jest absolutnym przeciwieństwem karolkowych poczynań. Karolek ma na wszystko sposób, choć nie zawsze przynosi on pożądany skutek i z reguły konsekwencje są bardzo koszmarne.

Czytając książkę dowiecie się między innymi: o sposobach na „zjadanie” znienawidzonej jarzynki, o tym, że chorowanie nie zawsze wychodzi wszystkim na dobre, o pewnym listowym interesie, który wydawał się być bardzo obiecujący i o wielu innych.

Dodatkowo imiona i określenia bohaterów występujących w książce są wręcz rozbrajające, np. Karolek był drużbą na ślubie swojej kuzynki Piskliwej Paulisi z Pryszczatym Poldziem. A teraz para doczekała się piskliwego, pryszczatego dzidziusia imieniem Wymiotująca Wera. Pojawia się także: Wredna Wandzia, Jędzowata Jadzia, Płaczliwy Piotruś, Czarująca Czesia, Leniwa Ludka, Muskularny Miecio i inni, równie ciekawi.

Karolku, nie bądź koszmarny! – pada często z ust rodziców tytułowego bohatera. Im bardziej wczytywałam się w treść książki, tym bardziej przerażała mnie myśl: co by było gdyby, jeden z moich maluchów podobnie się zachowywał… Szybko jednak otrząsałam się z tych myśli, przynajmniej znałabym ich punkt widzenia i z pewnością nie zawahałabym się skorzystać z tej wiedzy.

Komu poleciłabym książkę „Koszmarny Karolek. Nieznośne gacie”? Chwilę się nad tym zastanawiałam i szczerze przyznam, że Karolka świetnie się czyta i nie brakuje tu doskonałego humoru. Ale uwaga! Książka zawiera nietuzinkowe pomysły, które mogą stać się inspiracją do koszmarnych zachowań i niech mi nikt nie mówi, że czytanie jest nudne!

Na koniec dodam, że Koszmarny Karolek w tym roku kończy 20 lat! Nie pozostaje nic innego jak życzyć solenizantowi 100 lat!
podpis

Kilka szczegółów na temat samej książki:
Tytuł: „Koszmarny Karolek. Nieznośne Gacie”
Autor: Francesca Simon
Tłumaczenie: Maria Makuch
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 08.09.2014 
Format: 123 x 187
Ilość stron: 200
Kategoria: dla dzieci

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Komentarzy

 1. Ciążowe Zachcianki 26 września, 2014 at 7:04 am

  Znamy “Koszmarnego Karolka” i bardzo lubimy jego przygody:)

  • Magda M. 26 października, 2014 at 9:05 pm

   Witamy w klubie :D

 2. Asport Junior 1 października, 2014 at 11:05 am

  Bardzo fajna książeczka ;) Przynajmniej na taką wygląda ;) Na pewno skuszę się i zakupię :) Bardzo Ci dziękuje za polecenie.

  • Magda M. 26 października, 2014 at 9:06 pm

   Bardzo proszę i szczerze polecam! :)

 3. Kama 25 października, 2014 at 9:22 am

  Rewelacyjna książka dla całej rodziny! Czytam razem z córką i śmiejemy się do łez :) polecam gorąco!

  • Magda M. 26 października, 2014 at 9:08 pm

   To podobnie jak my! Nawet gdy myślami wracam do fragmentów książki, uśmiecham się pod nosem :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry