Filmowy, kultowy, nielogiczny a może rozrywkowy?

Gdy nie masz nastroju na czytanie, inni domownicy plączą się pod nogami, nie mając pomysłu na spędzenie wolnego wieczoru, pogoda absolutnie nie nastraja do wyjścia na spacer, a impreza ze znajomymi utknęła w cichym punkcie. Sięgnijcie koniecznie po Kieszonkowce!

Kieszonkowce

Zdecydowanie nie są to jakieś tam karty do gry. To kompletnie opracowane tematycznie quizy, które gwarantują dobrą zabawę, mały lub nieco większy sprawdzian z posiadanej wiedzy, a nawet możliwość ogarnięcia zupełnie nowych zagadnień. Na początek mam cztery propozycje:

1. Kieszonkowiec FILMOWY “Kamera, akcja!” to talia, zwierająca 165 quizowych pytań i o wiele więcej ciekawostek z historii kina (filmy, seriale, aktorzy, reżyserzy). Gracze mogą podzielić się na drużyny i kolejno losować pytania, starając się na nie odpowiedzieć. Prawidłowa odpowiedź to punkt, nieprawidłowa to strata kolejki lub odjęcie punktu. Jestem pewna, że każdy miłośnik filmów i kina znajdzie sporo ciekawostek na temat ulubionych, kultowych produkcji, jednocześnie z przyjemnością uzupełniając posiadaną wiedzę.

2. Kieszonkowiec KULTOWY “PRL” to talia 165 pytań na temat życia w Polsce Ludowej czyli obejrzysz telewizyjny koncert życzeń, przejedziesz się Polonezem i zrobisz zakupy w Peweksie. Innymi słowy jest to zabawa, która może okazać się najlepszą i najbardziej zapamiętaną lekcją historii dla młodszego pokolenia.

3. Kieszonkowiec ROZRYWKOWY “Popkultura” to talia 162 pytań quizowych o popkulturze czyli muzyka, film, sport, polityka i celebryci w zupełnie nowej odsłonie. Z kieszonkowcem na pewno obronisz na Dudka, poczujesz się jak Bond, zobaczysz orła cień, poznasz załogę Enterprise i doświadczysz wielu innych atrakcji.

4. Kieszonkowiec NIELOGICZNY “Teorie spiskowe” to aż 162 niewiarygodne teorie. Tym razem, z uwagi na charakter informacji, można zagrać w przynajmniej dwóch wariantach. Pierwszy to tradycyjny quiz, polegający na wskazaniu prawdziwej odpowiedzi, zaś drugi może polegać na odczytywaniu teorii z wprowadzonymi osobiście zmianami, wszystko zależy od pomysłów czytającego. Zadaniem słuchających jest wskazanie błędu i/lub okrzyknięcie teorii prawdą lub fałszem. Nielogika z jednej strony może być naprawdę zabawna, ale z drugiej ogromnie trudna do zweryfikowania. Wygrywają najlepsi!

Podrzucam ci zestaw genialnych narzędzi na wspólną rodzinną zabawę, zaplanowanie udanego spotkania z przyjaciółmi, przetrwanie ogromnej kolejki w poczekalni czy pomysł na poznanie sąsiadów, podczas długiej podróży pociągiem lub autobusem. Każda talia wygląda jak standardowe karty do gry, dzięki czemu możesz je zabrać dosłownie wszędzie! Udanego quizowania!

2019-04-10T18:46:39+00:00 22 marca 2018|