mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Anna Potyra “Facet kontra kłopoty”

Szczerze? Nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej wpadła mi w ręce równie zabawna fabuła! Okazuje się, że czytanie książek to nie tylko historie godne głębokich przemyśleń, wciągające do granic możliwości thrillery czy bezcenne poradniki. Książka to również nic innego jak kupa śmiechu!

Anna Potyra "Facet kontra kłopoty"

Jurek Kozielski czyli główny bohater, jest ojcem trzech cudownych córek oraz mężem ukochanej Marysi. Niby wszystko wydaje się być na swoim miejscu, a jednak Jerzemu coś nie pasuje w tym idealnym życiu. Pewnego dnia wpada na pomysł, który z pewnością będzie świetnym lekarstwem na bolączki i problemy bohatera. Wspólnie z przyjaciółmi, tymi mniej lub bardziej zaproszonymi, planuje udać się na survivalowy obóz w puszczy.

Dzień przed wyjazdem, przypadła mu w udziale opieka nad trójka pociech. Oczywiście nie obeszło się bez katastrof i dramatów, ale fakt, iż przetrwał ten pełen perypetii dzień napawał bohatera przekonaniem, że puszcza nie może go niczym zaskoczyć. Zaopatrzony po zęby, wspólnie z towarzyszami wyruszyli w drogę.

Już na samym początku okazało się, że zrealizowanie planu wędrówki będzie ciężkim orzechem do zgryzienia. Natomiast napotkane przygody, nieprzewidziane spotkania i techniczne problemy staną w mocnej opozycji z rodzinną uroczystością, na którą Jurek MUSI zdążyć. Tego co się tam działo nie można opisać, to trzeba przeczytać!

“Facet kontra kłopoty” to napisana świetnym językiem książka o perypetiach mężczyzny w średnim wieku, który chce poczuć się lepiej. Niby wszystko ma, ale nie potrafi tego docenić i szuka dreszczyka emocji. Mając ogromną nadzieję, że znajdzie go w dzikiej puszczy, rusza w nieznane.

Autorka przedstawiła całą fabułę w tak ciekawy i komiczny sposób, że z jednej strony trudno oderwać wzrok od zdarzeń, a z drugiej wręcz przeciwnie, trzeba to zrobić aby obetrzeć łzy śmiechu! To historia, która bezdyskusyjnie zasługuje na ekranizację. I nie mam tu na myśli komedii romantycznej o byle czym, lecz porządną opowieść z jajem, która rozbawia czytelnika do łez dialogami, komizmem sytuacyjnym oraz samą charakterystyką bohaterów.
podpis

Anna Potyra "Facet kontra kłopoty"

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: ANNA POTYRA | tytuł: FACET KONTRA KŁOPOTY | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 2017 | liczba stron: 264 | Format: 137×192 | gatunek: LITERATURA WSPÓŁCZESNA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry