mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Ludzie, ludzie... 2"

Ludzie, ludzie... 2.

“…porównywania uczymy się od małego. “Czemu nie rysujesz tak ładnie, jak Kasia? – słyszy Jasio, Zosia i Staś. “Popatrz jakie świadectwo ma twoja siostra, a Ty?”, “Spójrz na siebie. Dlaczego nie możesz wyglądać tak jak inni?”. Dorośli są przekonani, że pobudzają w ten sposób ambicję dzieci, one tymczasem nabywają kompleksów, niechęci do prymusów, no i wdrażają się do nawykowego odczuwania… zawiści.”
| Ewa Woydyłło “Ludzie, ludzie… 2”

Ewa Woydyłło "Ludzie, ludzie... 2"

Właśnie dlatego chętnie sięgam po tego typu książki! Dzięki nim mogę uniknąć rodzicielskich błędów, dowiedzieć się czegoś więcej na swój temat oraz znaleźć odpowiedzi na, niewygodne i trudne, pytania dotyczące najbliższych.

Ludzie, ludzie… 2” to portrety ludzi z uwagi na ich charakter. Od samego początku wyraźnie widać profesjonalizm, ogromną wiedzę i bezcenne doświadczenie autorki w tym temacie. Pisząc o ludziach nie ocenia, nie poniża, nie wyraża dezaprobaty, nie krytykuje. Ewa Woydyłło stara się przekazać najważniejsze informacje związane z danym charakterem, niejednokrotnie popierając swoje słowa badaniami naukowymi.

Całe życie poznajemy nowe osoby, często czujemy się w ich towarzystwie rewelacyjnie ale zdarzają się również sytuacje, gdy jedyne o czym marzymy to zakończyć spotkanie, uciąć rozmowę, przerwać niezręczną ciszę. Wszystko dlatego, że charakter osoby towarzyszącej jest jednym z tych, które unikamy szerokim łukiem. Właśnie w takich sytuacjach, tytułowa książka okazuje się bezcenna! Autorka nie skąpi wskazówek na temat tego, jak wyjść z kłopotliwej sytuacji, nie popadając w niełaskę drugiej osoby i zrobić to grzecznie, uprzejmie i z dobrym wrażeniem na koniec.

Nieśmiali, złośnicy, gadatliwi, przesądni, bałaganiarze, zazdrośnicy to tylko niektóre z omawianych w książce charakterów. Bywają również skrajne sytuacje, gdy pewne sprawy zaszły już za daleko i trudno wszystko odkręcić, rzucić, odejść. W tej kwestii również nie brakuje dobrych rad, opartych głównie na doświadczeniu autorki, wszak sama jest psychologiem i niejednokrotnie miała do czynienia z problemami w relacjach rodzinnych czy zawodowych.

 

Ludzie, ludzie… 2” to jedna z tych książek, które udowadniają jak bardzo charakter osoby dorosłej zależy od jej dzieciństwa, od postawy rodziców. Warto, naprawdę warto mieć tą publikację w domu i zerknąć do niej gdy ludzie w domu i/lub w pracy zaczynają być ogniskiem problemów, przyczyną nieprzespanych nocy, frustracji, strachu.
podpis

 

Ewa Woydyłło "Ludzie, ludzie... 2"

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: EWA WOYDYŁŁO | tytuły: LUDZIE, LUDZIE… 2 | wydawnictwo: LITERACKIE | premiera: 17.10.2018 | liczba stron: 200 | format: 116×188 | gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry