mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Bratki"

Bratki.

Posiadanie jednego małego braciszka jest kulą u nogi, ale trzech to naprawdę niezasłużona kara. | Eoin Colfer „Bratki”

Bratki

W skrócie.
Will ma tylko jednego starszego brata i trzech młodszych. Ich wspólne relacje bywają niezwykle specyficzne, a dowodem na nie jest kilka opowiadań, które wywołują tylko jedną słuszną reakcję… KUPĘ ŚMIECHU! Bo bracia:

  • przeżywają niezwykła przygodę w towarzystwie piratów i Kapitana Kruka z “Balem Szprotek” w tle.
  • stawiają czoła postrachowi biblioteki czyli Matyldzie Bulwie, dzięki której Marty ma przechlapane do końca świata a Will otrzymał magiczną niebieską kartę biblioteczną i zszedł z dywanika.
  • poznają historie z morałem, które wprowadzają wiele ciekawostek w życie Willa i dzięki, którym dowiaduje się on o dość traumatycznym przeżyciu z dzieciństwa, które szczęśliwie się zakończyło.

Reasumując.
Książka jest absolutnie genialną propozycją dla każdego młodego człowieka, który uważa, że czytanie jest nudne i nie dla niego. Ten doskonały humor, zarówno słowny jak i sytuacyjny, przekona do czytania nawet najbardziej zatwardziałego przeciwnika słowa pisanego. Ponadto, publikacja zawiera świetne ilustracje oraz większą czcionkę, dzięki której nawet początkujący czytelnik nie będzie miał trudności z przeczytaniem i zrozumieniem tekstu (bohaterowie są w wieku od 5 do 11 lat). Muszę tu również podkreślić, iż „Bratki” to książka napisana jest bardzo lekkim i humorystyczny językiem,  czyta się ją niezwykle szybko i z szerokim uśmiechem, od początku do końca.

Doskonałe poczucie humoru, fabuła, w której cały czas coś się dzieje, wyraźni bohaterowie to tylko niektóre z atutów opowieści. Szczerze polecam.

podpis

 

Bratki

 

Wydawnicze szczegóły książki:
Tytuł: „Bratki”
Autor: Eoin Colfer
Przekład: Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 12.01.2014
Format: 144 x 205
Ilość stron: 320
Gatunek: dla dzieci

______

*Artykuł powstał w ramach WSPÓŁPRACY BARTEROWEJ z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry