mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Dzikie sekrety przyrody"

Dzikie sekrety przyrody

Świat zwierząt od zawsze fascynował najmłodszych. Teraz możesz bardzo skutecznie podsycać ową fascynację i rozbudzać jeszcze większą ciekawość dzieci, wobec otaczającej je przyrody. Jest tylko jeden warunek… | “Dzikie sekrety przyrody” Andy Seed

Dzikie sekrety przyrody

Musisz dowiedzieć się jakie są najbardziej imponujące z dzikich stworzeń, które są dziwne, które jeszcze dziwniejsze, jakie rośliny zasługują na miano przedziwnych oraz którzy przedstawiciele natury są najbardziej zwariowani. Te i inne, równie zaskakujące, fakty na temat dzikiej przyrody szukajcie w najnowszej książce Andyego Seeda!

Książki, która jest nieprzeciętnym i genialnie skonstruowanym przewodnikiem po naturze. I nie chodzi tu to, że publikacja bez reszty przyciąga uwagę dzieci. Sęk w tym, że w tych informacjach zatracają się również dorośli, bez względu na wiek (!!!). A teraz najlepsze – około 95% przeczytanych faktów jest zupełną nowością nie tylko dla dzieci, lecz również dla ich rodziców.

Książka jest napisana w bardzo nietypowy i zarazem niezwykle atrakcyjny sposób, zwłaszcza biorąc pod uwagę najmłodszych słuchaczy. Przedstawiona treść nie ma nic wspólnego z dobrze znanym układem tekstu. Tym razem autor postawił na ciekawostki, fakty i informacje uformowane w zgrabne grupki i przyozdobione odpowiednimi ilustracjami.

 

“Dzikie sekrety przyrody” to nieprawdę nietuzinkowy i godny polecenia przewodnik po szalenie fascynującym świecie dzikich roślin i zwierząt. Nigdy nie przypuszczałam, że natura może poszczycić się tyloma rekordami i tak niesamowitą różnorodnością. Książka może być doskonałą rozrywką nie tylko dla dzieci, lecz również świetnym źródłem wiedzy dla starszych czytelników, bo kto wie: które zwierzęta są nie do prześcignięcia, a które są uważane za najlepszych skoczków, co może zjeść wąż i czyja kupa jest cenna, które zwierzęta potrafią przewidzieć przyszłość, jak powiedzieć orzeł/wilk/żaba/lew w 15 językach?

Jeżeli dorzuć do tych wszystkich rewelacji niesamowite poczucie humoru autora, prosty i jednoznaczny język oraz genialne ilustracje – satysfakcja z posiadania tej książki jest bardziej niż gwarantowana. I to nie tylko z uwagi na najmłodszych, również dorośli będą zachwyceni!
podpis

 

Dzikie sekrety przyrody

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| tytuł: DZIKIE SEKRETY PRZYRODY
| autor: ANDY SEED
| przekład: MARIA JASZCZUROWSKA
| Ilustracje: SCOTT GARRETT
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 14.08.2019
| liczba stron: 160
| format: 177×220
| gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry