mamaopl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja gry edukacyjnej "Sprzątanie"

Gra edukacyjna "Sprzątanie"

Podejście dzieci do sprzątania jest dość specyficzne i rzadko się zdarza, by czuły one naglącą potrzebę odkładania rzeczy na miejsce. Jednak istnieje na to inny, bardziej przyjazny najmłodszym sposób. Sposób, który pokazuje, jak dzieci robią porządki i baaardzo je lubią!

Dzieci robią porządki -

 

Gra edukacyjna „Sprzątanie” to nie tylko doskonała zachęta do bycia z porządkami za pan barat, jest to również świetny sposób na ukazanie najmłodszym idei sprzątania. Z pozoru banalna czynność, przyczynia się do rozwoju wielu umiejętności: od segregowania przedmiotów według koloru i rozmiaru (np. ubrania), aż do ich klasyfikowania pod względem przydatności, wielkości i poziomu zainteresowania w danym dniu (np. zabawki, książki). Odkładanie rzeczy na miejsce i dbanie o odpowiedni poziom czystości w domu, nie tylko pozwala wprowadzić porządek do pomieszczeń, chodzi tu również o pewną strukturę, hierarchię ważności poszczególnych rzeczy, przedmiotów.

W tym temacie, nauka przez zabawę może się okazać świetnym początkiem porządkowych nawyków. Gra edukacyjna „Sprzątanie” składa się z:
– 4 dwustronnych plansz (awersy z szafkami i rewersy z pomieszczeniami),
– 40 żetonów z przedmiotami w 10 rodzajach (lampy, skarpetki, krzesła lub fotele, czapki, koszulki,     garnki, kubki, samochodziki, lalki i poduszki),
– 8 żetonów z kłębkami kurzu (niebieskie i czerwone)
– 2 żetonów z miotłami,
– 4 dużych mioteł (2 niebieskie i 2 czerwone),
– jednej skrzyni.
Liczba graczy od 1 do 4 osób, czas gry 10 – 20 minut.

 

Dzieci robią porządki -

 

Warianty gry:
1. rywalizacyjny (wersja łatwiejsza i trudniejsza),
2. kooperacyjny lub jednoosobowy (wersja łatwiejsza i trudniejsza),
3. memory.
W zależności od wybranego wariantu oraz preferowanego poziomu trudności, w grze uczestniczy określona liczba plansz i żetonów. Oczywiście, w każdym przypadku gracze robią porządki, czyli sprzątają na szafkach i w półkach, segregują przedmioty, rozprawiają się z kłębkami kurzu i odkrywają, że miotła potrafi czynić cuda.

 

Zdrowa rywalizacja, pełna kooperacja, trening pamięci to tylko proponowane zasady gry. Nic nie stoi na przeszkodzie, by je wzbogacić o własne pomysły. Sprzątanie nie musi kojarzyć się z nieatrakcyjnym obowiązkiem, może stać się frajdą, podczas której najmłodszych pochłonie układanie, segregowanie i zamiatanie. Ponadto, tego typu gry edukacyjnie doskonale wpływają na koordynację oko-ręka, spostrzegawczość oraz myślenie logiczne, nie wspominając już o świetnym treningu pamięci. Jeżeli szukacie sprawdzonego sposobu na porządki w domu, koniecznie zwróćcie uwagę na grę edukacyjną „Sprzątanie”. Jestem przekonana, że z czasem okaże się, iż kłębki kurzu będę wrogiem każdego domownika, a miotła największym sprzymierzeńcem najmłodszych!
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem. [REKLAMA]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał ponad 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry