mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Dzieci z Lewkowca” Donata Dominik-Stawicka

Lewkowiec – mała wioska w południowej Wielkopolsce – a w nim paczka przyjaciół: Bartek, Wiktor, Tobiasz, Kacper, Zosia i Faustynka. Choć większość z bohaterów chodzi do IV klasy szkoły podstawowej, to bez problemu dogaduje się z tymi nieco młodszymi. Najważniejsze jest jednak to, że w ich dzieciństwie nie ma miejsca na nudę!

Bal kostiumowy, premiera teatralna, urodzinowe przyjęcia a nawet bitwa pod Grunwaldem to tylko niektóre z ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Dzieci z Lewkowca mają całą masę pomysłów na minutę i czasami trudno znaleźć złoty środek i wynegocjować kompromis, ale nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia.
Przyjaźń, bezinteresowność, wrażliwość czy troska to tylko niektóre z cech, które młody czytelnik może wziąć sobie do serca.

“Dzieci z Lewkowca” to zbiór opowiadań o przygodach wspomnianej paczki przyjaciół. Z uwagi na ich długość oraz bardzo jednoznaczny przekaz, książka świetnie sprawdza się jako: bajka na dobranoc, pretekst do dłuższej rozmowy lub nawiązanie do konkretnych tematów. W kilku opowiadaniach poruszone zostały kocie i psie sprawy, co z pewnością ucieszy miłośników tych zwierząt.

Najmłodsi uwielbiają utożsamiać się z ulubionymi bohaterami. Im więcej takich postaci w domowej biblioteczce, tym lepiej. “Dzieci z Lewkowca” z pewnością nie rozczarują żadnego młodego czytelnika, wręcz przeciwnie! Jestem pewna, że lektura otworzy przed nimi nowe, nieznane dotąd zakamarki dziecięcej wyobraźni i niejednokrotnie zmotywuje do pokonania nudy.

Dzieci z Lewkowca

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: DONATA DOMINIK-STAWICKA | tytuł: DZIECI Z LEWKOWCA | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 14.06.2017 | liczba stron: 112 | Format: 208×142 | gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Komentarze

  1. FokaStara 24 sierpnia, 2017 at 8:15 pm

    Ja i moje dziecko uwielbiamy książki :) Nie mogę się nadziwić, jak mądre potrafią być książki dla dzieci :D

  2. royal 31 sierpnia, 2017 at 3:38 pm

    książka w starym stylu, pokazuje jak można bawić się bez internetu! to mi się podoba! :)

  3. Joanna S. 5 września, 2017 at 1:50 pm

    Jak dzieciak taką książkę przeczyta to z pewnością będzie ją później miło wspominać :) Fajna propozycja, wezmę ją pod uwagę.

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry