mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Donata Dominik-Stawicka “Michałek i skarb szwoleżerów”

W szkole nie lubiłam historii. Ogromna zasługa była w tym nauczyciela, który częstował nas jedynie suchymi faktami i listą dat do wkucia na pamięć. Nie tylko ja, ale większość klasy nie widziała w tym przedmiocie nic, poza czystym obowiązkiem w myśl zasady “3 x z” czyli zakuj, zdaj, zapomnij. Tymczasem odpowiednio przedstawiana historia potrafi być niebywale fascynująca, zwłaszcza gdy jest mocnym tłem w dobrej opowieści z zaskakującą fabułą. | Donata Dominik-Stawicka “Michałek i skarb szwoleżerów”

Donata Dominik-Stawicka "Michałek i skarb szwoleżerów"

100 lat niepodległości to świetny powód do zarażenia najmłodszych kluczowymi wydarzeniami w historii naszego kraju. Jestem absolutnie przekonana, że najskuteczniejszym narzędziem w tej sytuacji będzie opowieść, w której główni bohaterowie to rówieśnicy czytelnika, a fabuła to cała masa przygód, podczas których należy mocno zahaczyć o pewne historyczne postacie, daty oraz wydarzenia.

Michałek i skarb szwoleżerów” to opowiadanie, którego akcja rozgrywa się głównie w starej leśniczówce na Podlasiu. Dwunastoletni Michałek i jego młodsze siostry: Ania i Hania spędzają tam wakacje. Pod opieką dziadków bardzo doceniają odpoczynek od miejskiego życia oraz zachwycają się pięknem wiejskich klimatów. Od momentu przybycia dzieciaków do leśniczówki nie brakuje tu przygód bo: tropią kłusowników, spotykają ducha oraz dzielnie walczą z bandziorami. Jednak kluczową kwestią okazuje się odnalezienia skarbu, o którym zawsze marzył Michałek. Pobyt u dziadka to jedyna okazja, aby spełnić marzenie chłopca. Jednak czy ten skarb naprawdę istnieje? Czy dzieci odnajdą tajemnicze miejsce i spełnią ostatnią wolę szwoleżera? Tego na pewno dowiecie się z książki!

Opowieść w doskonały sposób zaraża najmłodszych pasją do poznawania ważnych historycznych dat, miejsc czy osób. Dzięki sprytnym przypisom oraz informacjom na końcu książki, czytelnik otrzymuje pełny obraz opisywanych wydarzeń, do których nawiązuje fabuła. Takie podejście do historycznych faktów gwarantuje nie tylko sukces w późniejszych chęciach do nauki, ale również rozbudza ciekawość.

“Michałek i skarb szwoleżerów” gwarantuje świetny start w historyczną edukację. Gdyby większość kluczowych, historycznych momentów, było mocnym tłem w intrygujących książkach dla dzieci, nie byłoby potrzeby wkuwania suchych faktów czy dat, zapamiętywanie działoby się przy okazji. Natomiast historia nigdy nie zyskałaby tytułu tego najnudniejszego przedmiotu.
podpis

 

Donata Dominik-Stawicka "Michałek i skarb szwoleżerów"

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autorka: DONATA DOMINIK-STAWICKA | tytuły: MICHAŁEK I SKARB SZWOLEŻERÓW | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 18.04.2018 | liczba stron: 144 | format: 195×138 |gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry