mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "The Dad Lab"

The Dad Lab. Domowe laboratorium.

… nie trzeba być naukowcem, żeby robić doświadczenia. Od odpowiedzi ważniejsze jest bowiem umiejętnie postawione pytanie. Warto pytać razem z dzieckiem: “Zastanawiam się, co by było, gdyby…?”” | “The Dad Lab. Domowe laboratorium” Sergei Urban

Domowe laboratorium

Nigdy nie przypuszczałam, że domowe środowisko może być tak doskonałym materiałem na ekscytujące laboratorium naukowe! Przypuszczam, że sporo osób uważa, iż przeprowadzenie eksperymentu naukowego wymaga ściśle określonych warunków, materiałów i wiedzy. Nic bardziej mylnego! Sergei Urban bije na głowę wszystkie te wyobrażenia, przedstawiając dom jako idealne miejsce do fantastycznych doświadczeń naukowych.

The Dad Lab. Domowe Laboratorium” to niezwykle inspirujący i genialnie oryginalny przewodnik po nauce. Okazuje się bowiem, że rodzice mogą zafundować swoim dzieciom taką dawkę wiedzy, o której z pewnością nigdy nie zapomną!

W książce opisano 40 eksperymentów naukowych, dzieląc je na: kuchenne, brudzące, zaskakujące, szybkie, rodzinne i kolorowe. W każdym doświadczeniu znajdziecie:
– listę potrzebnych rzeczy,
– informacje o tym, czego się dowiesz,
– ile wam to zajmie,
– jak to się dzieje,
– fakty dla bystrzaków,
– pomysły na zmodyfikowanie doświadczenia.
Ponadto, przy każdym tytule eksperymentu, autor umieścił pytanie, na temat którego możecie porozmawiać przed rozpoczęciem ćwiczenia. To genialna, rozbudzająca ciekawość i fascynację rozgrzewka przed poznaniem prawdy.

Ciekawe jest również to, że autor nie jest naukowcem, tylko pełnoetatowym tatą. Wspólnie z synami uwielbia kreatywną zabawę i robi wszystko, co w jego mocy by była nie tylko interesująca ale również mądra i pouczająca. Jak dobrze, że podzielił się pomysłami i wiedzą z innymi!

Ta książka gwarantuje dobą i niezapomnianą rozrywkę dla dzieci i rodziców. Jestem absolutnie pewna, że dorośli będą również zaskoczeni wynikami eksperymentów oraz zszokowani faktem, że niektóre zjawiska naukowe można tak łatwo pokazać i wyjaśnić. Gorąco polecam tą publikację wszystkim! Zwłaszcza teraz, gdy wakacje zbliżają się do końca i przydałaby się mała rozgrzewka przed nowym rokiem szkolnym.
podpis

 

Domowe laboratorium

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| tytuł: DOMOWE LABORATORIUM. THE DAD LAB
| autor: SERGEI URBAN
| przekład: EWA PATER-PODGÓRNA
| wydawnictwo: BUKOWY LAS
| premiera: 06.2019
| liczba stron: 192
| gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry