mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja domina obrazkowego: liczby, alfabet, zwierzęta, zabawki.

Domino obrazkowe. Kapitan Nauka.

Kto zna grę w domino, ten doskonale wie jaką frajdę może sprawiać dzieciom (i dorosłym) takie układanie elementów. A czy wiecie, że istnieje również domino stworzone z myślą o najmłodszych w wielu 3 lat+? Dokładnie tak! Już trzylatki mogą cieszyć się układaniem domina obrazkowego. | Domino obrazkowe.

Dlaczego obrazkowe? Cóż, dzieci w tym wieku nie tylko niewiele zrozumieją z kropeczek na prostokącikach, ale przede wszystkim, błyskawicznie znudzą się grą, która wygląda mało atrakcyjnie. Obrazki to zupełnie inna bajka!

domino obrazkowe

Zwróćcie uwagę jak ciekawie zostało wszystko przedstawione. Zarówno dopasowywanie elementów, jak i cyferki czy poznawanie literek może okazać się nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim doskonałym edukacyjnym fundamentem, który zapunktuje w przyszłości. Przecież nauka nie musi być nudna, niech będzie fascynującą podróżą, poznawaniem świata już od najmłodszych lat.

 

W zależności od upodobań najmłodszych, do wyboru jest domino obrazkowe typu:
Alfabet  składający się z 24 kolorowych elementów. Zabawa polega na dopasowywaniu ich tak, aby literki stykały się z odpowiednim rysunkiem.
Liczby to również 24 kolorowe elementy, a zabawa polega na przyporządkowaniu odpowiedniej liczby do obrazka.
Zabawki to zabawa, która zakłada dwa warianty gry. Jeden z nich polega na dopasowywaniu elementów w taki sposób, aby stykały się rysunkami, w których jest cecha wspólna drugi na przyporządkowaniu liczby piłek do cyferek. Zestaw składa się także z 24 elementów.
Zwierzęta też można układać w dwojaki sposób:
1) dziecko dopasowuje karty przedstawiające obrazki, które mają jakąś cechę wspólną,
2) dziecko dopasowuje karty przedstawiające zwierzęta tego samego gatunku.

 

Domino obrazkowe to genialny pomysł na wprowadzenie maluchów w świat gier logicznych, ćwiczenie spostrzegawczości, umiejętności dostrzegania powiązań, koncentracji, cierpliwości, zdolności matematycznych (tu wszystko można policzyć, nazwać, poukładać według własnego uznania).

Uwaga, a teraz najlepszy wariant zabawy. WŁASNA HISTORYJKA! To nasz ulubiony motyw, który sprawdza się w każdych okolicznościach i w każdej sytuacji. Z uwagi na to, że karty są pięknie, kolorowo ilustrowane i dostosowane do wieku malucha, wykonane z wysokiej jakości materiałów i niebywale poręczne (zmieszczą się w każdej mamusinej torebce czy dziecięcym, niewielkim plecaku), można je zawsze użyć do ułożenia własnej historyjki wymyślonej na potrzeby danego momentu. Dzieciaki to uwielbiają! Mamusia/tatuś/starszy brat/starsza siostra zaczyna układać pierwszy element, jednocześnie rozpoczynając opowiadanie, potem drugi, trzeci i… przekazuje pałeczkę najmłodszym. W ten sposób tworzy się cudowna bajka o kaczuszkach/piłeczkach/świnkach/motylkach/zaginionych zabawkach itp. Oczywiście taka zabawa ma nieoceniony wpływ na rozwój aparatu mowy u najmłodszych, wzbogaca ich słownictwo i uczy tworzenia dłuższych, bardziej rozbudowanych zdań.podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI, wiek: 3+ |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry