Domino obrazkowe.

Kto zna grę w domino, ten doskonale wie jaką frajdę może sprawiać dzieciom (i dorosłym) takie układanie elementów. A czy wiecie, że istnieje również domino stworzone z myślą o najmłodszych w wielu 3 lat+? Dokładnie tak! Już trzylatki mogą cieszyć się układaniem domina obrazkowego.

Dlaczego obrazkowe? Cóż, dzieci w tym wieku nie tylko niewiele zrozumieją z kropeczek na prostokącikach, ale przede wszystkim, błyskawicznie znudzą się grą, która wygląda mało atrakcyjnie. Obrazki to zupełnie inna bajka!

Zwróćcie uwagę jak ciekawie zostało wszystko przedstawione. Zarówno dopasowywanie elementów, jak i cyferki czy poznawanie literek może okazać się nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim doskonałym edukacyjnym fundamentem, który zapunktuje w przyszłości. Przecież nauka nie musi być nudna, niech będzie fascynującą podróżą, poznawaniem świata już od najmłodszych lat.

W zależności od upodobań najmłodszych, do wyboru są:
Alfabet  składający się z 24 kolorowych elementów. Zabawa polega na dopasowywaniu ich tak, aby literki stykały się z odpowiednim rysunkiem.
Liczby to również 24 kolorowe elementy, a zabawa polega na przyporządkowaniu odpowiedniej liczby do obrazka.
Zabawki to zabawa, która zakłada dwa warianty gry. Jeden z nich polega na dopasowywaniu elementów w taki sposób, aby stykały się rysunkami, w których jest cecha wspólna drugi na przyporządkowaniu liczby piłek do cyferek. Zestaw składa się także z 24 elementów.
Zwierzęta też można układać w dwojaki sposób:
1) dziecko dopasowuje karty przedstawiające obrazki, które mają jakąś cechę wspólną,
2) dziecko dopasowuje karty przedstawiające zwierzęta tego samego gatunku.

Domino obrazkowe to genialny pomysł na wprowadzenie maluchów w świat gier logicznych, ćwiczenie spostrzegawczości, umiejętności dostrzegania powiązań, koncentracji, cierpliwości, zdolności matematycznych (tu wszystko można policzyć, nazwać, poukładać według własnego uznania).

Uwaga, a teraz najlepszy wariant zabawy. WŁASNA HISTORYJKA! To nasz ulubiony motyw, który sprawdza się w każdych okolicznościach i w każdej sytuacji. Z uwagi na to, że karty są pięknie, kolorowo ilustrowane i dostosowane do wieku malucha, wykonane z wysokiej jakości materiałów i niebywale poręczne (zmieszczą się w każdej mamusinej torebce czy dziecięcym, niewielkim plecaku), można je zawsze użyć do ułożenia własnej historyjki wymyślonej na potrzeby danego momentu. Dzieciaki to uwielbiają! Mamusia/tatuś/starszy brat/starsza siostra zaczyna układać pierwszy element, jednocześnie rozpoczynając opowiadanie, potem drugi, trzeci i… przekazuje pałeczkę najmłodszym. W ten sposób tworzy się cudowna bajka o kaczuszkach/piłeczkach/świnkach/motylkach/zaginionych zabawkach itp. Oczywiście taka zabawa ma nieoceniony wpływ na rozwój aparatu mowy u najmłodszych, wzbogaca ich słownictwo i uczy tworzenia dłuższych, bardziej rozbudowanych zdań.

Jeżeli jeszcze się zastanawiacie nad nabyciem tego typu domina to pozwólcie, że ułatwię wam podjęcie decyzji, dorzucając kod rabatowy w wysokości 20%* na wszystkie produkty dostępne na stronie KapitanNauka.pl ( również na DOMINO!),

Kod: mamao

Jeszcze raz szczerze zachęcam do sięgnięcia po obrazkowe cudeńka i stworzenia własnych, niepowtarzalnych historyjek!
podpis

*Kod ważny do końca czerwca, promocja nie łączy się z innymi rabatami w sklepie.

2019-04-15T18:18:49+00:00 15 kwietnia 2019|