mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książek "Opowieść o dwóch kotach" i "SuperKot"

Opowieść o dwóch kotach. SuperKot. Dogman

W tych opowieściach jest dobro…
… jest w nich zło…
i są bohaterowie.
| “Opowieść o dwóch kotach” Dav Pilkey

Opowieść o dwóch kotach

Jeżeli myśleliście, że poprzednie przygody nieustraszonego Dogmana były jednocześnie śmieszne, tragiczne i bohaterskie to jesteście w ogromnym błędzie. Oto nadchodzą kolejne opowieści o nieustraszonym Supergliniarzu!

Kot Pet kolejny raz uciekł z kociego kicia. Tym razem opracował genialny plan pomnożenia swojego przebiegle podstępnego charakteru. Stworzył swojego klona! Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem i Pet musiał przyzwyczaić się do opieki nad małym kotkiem, który nazywał go tatą. A jak to z małymi dziećmi bywa, ciekawski maluch nie tylko musiał wszystko wiedzieć. Ku niezadowoleniu opiekuna, wcale a wcale nie zamierzał podzielać jego złego charakteru. I tu pojawiają się schody, kłopoty, problemy oraz niezastąpiony w swej czujności oraz pomysłach Dogman.

Pet nie mógł pogodzić się z rozstaniem ze swoim małym klonem. Wprowadzony w życie podstęp otworzył mu drogę do podjęcia kolejnej próby wskazania małemu kotkowi tej właściwej czyli złej drogi. Przecież maluch był klonem najprzebieglejszego i najbardziej nieprawego bohatera tej historii! Kiedyś musi zrozumieć o co tak naprawdę chodzi! Z uwagi na to, że złoczyńca zawsze jest ścigany, kot i tym razem musiał sobie zafundować genialne przebranie. Nie było to trudne z uwagi na kręcony niedaleko film o Dogmanie. Kot Pet nie zastanawiając się wiele, wciela w życie swój niecny plan, szykując swojemu małemu klonowi kolejną misję…

Zabawna, doskonale zilustrowana opowieść o tym, że warto być dobrym. Ta historia wręcz kipi emocjami! Momentami wydawać by się mogło, że bohaterowie zaraz wyskoczą z książki, usiądą obok i rozpoczną dyskusję z czytelnikiem. To naprawdę świetna książka dla dzieci, które właśnie rozpoczynają czytelniczą przygodę. Dzięki krótkim, konkretnym i doskonale zobrazowanym dialogom strony wręcz same się przewracają, ukazując moc przygód, coraz to nowszych bohaterów oraz twarde lądowanie złych charakterów.

Podobnie jak w przypadku poprzednich tomów, autor zadbał o to, by tym razem również nie zabrakło ruchomych obrazków. To takie mini animowane bajki, których stworzenie może opanować czytelnik w każdym wieku. Na końcu każdej książki znajdziecie także dokładne instrukcje, w jaki sposób narysować głównych bohaterów. I to się nazywa odpowiednie podejście do dzieci i ich wyjątkowego światopoglądu!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne części przygód Dogmana!
podpis

 

Opowieść o dwóch kotach

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autor: DAV PILKEY
| tytuł: DOGMAN OPOWIEŚĆ O DWÓCH KOTACH & DOGMAN I SUPERKOT
| przekład: STANISŁAW KROSZCZYŃSKI
| seria: DOGMAN
| wydawnictwo: JAGUAR
| premiera: 24.04.2019
| liczba stron: 256
| format: 135×200
| gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry