mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książek z serii „Dogman”

Nienawiść jest przyczyną wielu problemów tego świata, a nie rozwiązuje żadnego z nich.
| „Dogman. Zbrodnia Ikara” Dav Pilkey

 

Kim jest Dogman?
Pewnego razu Aspirant Nać i jego pies Greg ulegli poważnej eksplozji. Niestety, głowy policjanta i ciała psa nie udało się uratować, ale pielęgniarka wpadła na genialny pomysł przyszycia psiego łba do gliniarza. Tak powstał nowy, nieustraszony, niemający sobie równych stróż prawa – DOGMAN. Od tego czasu, bohater z pasją wykonuje swoją pracę, ukazując nie tylko nieposkromione psie nawyki, lecz przede wszystkim umiejętności, które potrafią zatrzymać każdego groźnego przestępcę.

 

Dogman ma wielu przyjaciół, którzy pomagają mu dbać o porządek i bezpieczeństwo w miasteczku oraz kilku wrogów, czekających na okazję, by uciec z więzienia, narobić kłopotów i siać zniszczenie. Inteligentny Kot Pet, optymistyczny Kocio Pecio, uparta Ada, niecierpliwa Sara Czapski-Zgłów, impulsywny Szef, arogancki Dziaders to tylko kilka przykładów komiksowych postaci. W każdej części przygód policjantopsa pojawia się ktoś nowy, z inną supermocą, z nowym pomysłem na przejęcie władzy nad światem.

 

Dogman

 

Seria książek o Dogmanie jest wyjątkowa pod kilkoma względami:
1. Największa moc tytułowego bohatera to DOBRO. Jest bardzo pozytywną postacią, wręcz trudno sobie wyobrazić lepszego ulubieńca dzieci. W Dogmanie są tak wielkie pokłady radości, wrażliwości, pozytywnej energii i pomysłów na dobre rozwiązanie problemów, że aż chciałoby się mieć takiego pomocnika w domu. Fabuła każdej opowieści sprowadza się do wniosku, że dobroć i miłość są najskuteczniejszą ze wszystkich mocy.

 

Dogman

 

2. Na końcu książki znajdują się wskazówki, jak krok po kroku narysować występujących w komiksie bohaterów! Jest to rewelacyjna sprawa zarówno dla dzieci, które nie lubią lub uważają, że nie potrafią rysować, by spróbowały swoich sił w tworzeniu własnych komiksów, jak i dla najmłodszych, którzy chętnie spędzają czas na zabawach graficznych. Jestem pewna, że będą zachwyceni możliwością wykonania zupełnie nowych ilustracji.

 

3. Każda książka zawiera kilka ruchomych obrazków, czyli tak przygotowanych stron, by przy odpowiednio szybkim poruszaniu jednej z nich powstała animacja, złudzenie prawdziwego ruchu przedstawionych postaci. Dzieci to absolutnie uwielbiają! Regularnie wracają do takich ilustracji i urzeczone patrzą na ten niesamowity efekt.

 

4. Wszystkie teksty zostały sformułowane w taki sposób, by były zrozumiałe już dla kilkulatków. Myślę, że dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z literkami i właśnie wchodzą w świat literatury poczują się świetnie w towarzystwie Dogmana. Niejednokrotnie na podstawie obrazka można wywnioskować, co jest napisane w chmurce obok. To bardzo ułatwia zarówno przeczytanie jak i zrozumienie tekstu. Duża czcionka, krótkie wypowiedzi i sformułowania, ciekawe oraz łatwe do odwzorowania obrazki zachęcają do czytania i poznawania kolejnych przygód bohaterów.

 

5. Doskonały humor. Wszystkie dogmanowe przygody są przesiąknięte niesamowitym poczuciem humoru i nie chodzi tu tylko o dziecięce uśmiechy, dorośli również doskonale się przy tym bawią, na przykład uwagę zwracają już same tytuły poszczególnych części („Wichrowe bzdurza”, „Władca pcheł”, „Zbrodnia Ikara” itp.), a to dopiero początek dobrej zabawy :) .

 

„Dogman” to seria książek, w których zawsze coś się dzieje, tu nie ma czasu na nudę. Przygoda, akcja, sensacja, pościgi za przestępcami, nieoczekiwane zwroty akcji, złoczyńcy przechodzący na stronę dobra, skuteczna walka ze złem i poszukiwanie jego źródeł, superbohaterowie z pozytywną energią i ciekawymi pomysłami na rozwiązywanie problemów, dużo dobra i wiele, wiele innych atrakcji czeka na czytelników w tych niezwykłych opowieściach graficznych. Oczywiście nie ma potrzeby czytania książek w konkretnej kolejności, losowo sięgnijcie po jedną z nich i poznajcie zupełnie nową jakość w walce ze złem.
podpis

 

Dotychczas ukazały się następujące cześć serii:
„Dogman”, „Dogman. „Bierz go!”, „Dogman. Opowieść o dwóch kotach”, „Dogman i Superkot”, „Dogman. Władca Pcheł”, „Dogman i Mały Kieł”, „Dogman. Komu bije dzban”, „Dogman. Aport z oblężonego miasta”, „Dogman. Wichrowe bzdurza”, „Dogman. Zbrodnia Ikara”
Gatunek: książki dla dzieci, wiek 5+; komiks | Wydawnictwo Jaguar |

___

  • Wpis powstał w ramach WSPÓŁPRACY REKLAMOWEJ z Wydawnictwem.
Tajemnica domu w Bielinach„Tajemnica domu w Bielinach” Katarzyna Berenika Miszczuk
Znak księżyca„Znak księżyca” Erin Hunter

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry