mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Długie cienie”

Długie cienie. Potęga trójki. Wojownicy

Nie można oczekiwać, że życie zawsze będzie pełne myszy i blasku księżyca.
| „Długie cienie” Erin Hunter

Długie cienie

W skrócie.
Klan Cienia odwrócił się od Klanu Gwiazdy, zaburzając równowagę i pogrążając kocią rzeczywistość w chaosie. Mroczne przepowiednie Sola zyskały zwolenników, którzy są gotowi, nie tylko odwrócić się od swoich przodków, chcą również porzucić kodeks wojownika.

Klan Pioruna musi zmierzyć się z niebywale okrutnym i bezwzględnym przeciwnikiem – z chorobą. Zielony kaszel rozprzestrzenia się bardzo szybko, z czasem zaczyna brakować wojowników do patrolowania terenu oraz polowania, a ci, którzy jeszcze nie zachorowali opadają z sił, wykończeni nadmiarem obowiązków.

Potężna trójka rodzeństwa musi stawić czoła zagrożeniu, które stawia ich o włos od śmierci, ale również jest przyczyną wyjawienia jednej z najstraszniejszych tajemnic. W obliczu wiedzy, która z wielką mocą zadzwoniła w kocich uszach, Lwi Płomień, Ostrokrzewiasty Liść i Sójcze Pióro muszą zmierzyć się z okrutną prawdą. Prawdą, która zmienia wszystko, w co dotychczas wierzyli.

 

Wrażenia.
Kocie rodzeństwo okazało się niezwykle odpowiedzialnymi, lojalnymi i bardzo ze sobą związanymi bohaterami. Ich relacje są ujmujące na każdym etapie opowieści. Nieważne, czy w klanie pojawiają się kłopoty, czy sprawa dotyczy tylko ich trójki, owi wojownicy są kluczowymi członkami kociego otoczenia, wyjątkowi, z niezwykłą mocą w łapach. Nawet, gdy nie mówią sobie wszystkiego, nie zgadzają się w pewnych kwestiach i nie postępują zgodnie z zasadami, zawsze mogą szukać wsparcia u siebie nawzajem. Przepowiednia dodaje im odwagi, chcą być przygotowani, gdy nadejdzie odpowiedni moment.

„Długie cienie” to tajemnica, która zmienia wszystko. Kocia rzeczywistość w tej części „Wojowników” jest wyjątkowo intensywna. Cały czas coś się dzieje, czytelnik nie ma chwili na złapanie oddechu. Wątek Sójczego Pióra, który przenosi się do czasów przed nastaniem klanów, do najprawdziwszych początków, był fantastyczny! Ponadto, zakończenie jest absolutnie nie do przewidzenia, to co dzieje się pod koniec książki, wywraca fabułę do góry nogami. Nagle nic nie jest oczywiste, a nasuwające się pytania pozostają bez odpowiedzi… Niebawem finał cyklu, coś czuję, że to będzie zakończenie z naprawdę ostrym pazurem!
podpis

Poprzednie części cyklu znajdziesz tu -> WOJOWNICY

Długie cienie

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: DOROTA LACHOWICZ
| tytuł: DŁUGIE CIENIE
| seria: WOJOWNICY. POTĘGA TRÓJKI
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 03.12.2020
| liczba stron: 386
| format: 200×130
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry