mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Dlaczego żyrafa ma długą szyję"

Czasami wydaje mi się, że symbolem jednego z okresów dzieciństwa powinien być pytajnik. Dlaczego? Ponieważ są takie chwile w życiu najmłodszych, kiedy zarówno pierwsze zdanie, wypowiadane zaraz po przebudzeniu jak i ostatnie, tuż przed opadnięciem maleńkich, ciężkich powiek jest pytaniem.
| „Dlaczego żyrafa ma długą szyję?” o. Leon Knabit

 

Wówczas wszelkie pomoce dydaktyczne są mile widziane, zwłaszcza ciekawe i kolorowe książeczki, które, niczym magnes, przyciągają uwagę najmłodszych. Nie ma nic bardziej przekonywującego niż zilustrowana odpowiedź na nurtujące dziecko pytanie. “Dlaczego żyrafa ma długą szyję” to publikacja pełna odpowiedzi. Jej głównymi bohaterami są zwierzątka

 

dlaczego żyrafa ma długą szyję

 

a wiodący wątek to nurtujące autora pytanie skąd się wzięły i jak to się stało, że każde z nich jest wyjątkowe. Odpowiedź znajduje się oczywiście w książeczce. Z doświadczenia wiem, że najmłodsi uwielbiają zwierzątka. Sama mam w domu miłośnika i kolekcjonera kotków.

 

Jeżeli Wasze dzieci również pałają miłością do zwierząt, a może mają jakieś ulubione?, serdecznie zapraszam do udziału w konkursie pod tytułem „Jestem przyjacielem zwierząt”, zorganizowanym przez Wydawnictwo Esprit. Zadanie konkursowe polega na tym, aby za pomocą rysunku, wyklejanki lub innej formy plastycznej (organizatorzy są otwarci na propozycje!) przedstawić się jako przyjaciel zwierząt (pamiętajcie o uwzględnieniu w pracy konkursowej również siebie!).

Konkurs trwa od 18 kwietnia do 6 maja 2016. Wykonane prace należy przesyłać na adres:
ul. Przewóz 34 lok. 100, 30-716 Kraków. Po upływie terminu trwania konkursu, z nadesłanych prac zostaną wybrane dwie, które otrzymają książeczki z podpisami autora czyli Ojca Leona i Żyrafy Klary! Wyniki zostaną ogłoszone 20 maja na Facebooku Wydawnictwa Esprit.
podpis

 

dlaczego żyrafa ma długą szyję

___
| Wydawnictwo: ESPRIT
| Kategoria: dla dzieci.

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Komentarze

  1. Mom on top 19 kwietnia, 2016 at 8:47 am

    Oooo, dobrze wiedzieć o takim fajnym konkursie! :)

  2. Do Zabawy 26 kwietnia, 2016 at 10:59 am

    Świetny konkurs! A książeczki są bardzo pomysłowe :)

  3. salusiowo.blogspot.com 27 kwietnia, 2016 at 6:21 pm

    rewelacyjny konkurs!!

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry