mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Dieta uzdrawiająca organizm.

Książka, dzięki której twój organizm przejdzie prawdziwy remanent – „Dieta uzdrawiająca organizm”. Dowiesz się krok, po kroku jak działać aby poczuć się lepiej, jak wypowiedzieć wojnę zbędnym kilogramom oraz wygrać!

Nie chodzi tu o licznie kalorii, skrupulatne ważenie każdego składnika lecz o właściwe dobranie posiłków, w oparciu o konkretne dolegliwości. To nie jest zwykła książka z przepisami i jakąś tam dietą w tle. To działania, które mają na celu faktyczne rezultaty.

Początek publikacji – bezcenne kompendium wiedzy czyli to, co wato wiedzieć zanim przystąpisz do działania. Bardzo klarownie zostały opisane problemy z metabolizmem oraz ich związek z nadwagą i otyłością. Dlaczego warto wrzucić na luz. Dysbioza jelit, choroby autoimmunologiczne, nietolerancje pokarmowe i ich konsekwencje, stany zapalne w organizmie w kontekście nadwagi i otyłości, insulinooporność, cukrzyca typu 2, zespół wielotorbielowych jajników, choroby tarczycy itp. – to tylko niektóre, poruszane w książce problemy, nierozerwalnie połączone ze sposobem odżywania się i trybem życia.

Proponowany program diety przeciwzapalnej składa się z trzech etapów:

1. faza uleczenia jelit,
2. faza stabilizacji parametrów krwi (kortyzol, hormony tarczycy, insulina)
3. faza równowagi.

Każda faza rządzi się własnymi prawami, czyli należy respektować produkty wskazane oraz zakazanie. Ponadto, nie brakuje również ważnych wskazówek, które opisują sposób postępowania z poszczególnymi produktami (np. mycie, moczenie produktów) aby w miarę dokładnie i skutecznie pozbawić je szkodliwych substancji.

W książce nie brakuje także informacji na temat suplementacji. Jasno, prosto i bardzo na temat! Dowiesz się czemu służą poszczególne witaminy i minerały oraz dlaczego warto po nie sięgnąć. Ponadto wzbogacisz swoją wiedzę, na przykład o to jak przyrządzić własny ocet jabłkowy, domowe kiszonki czy jogurt naturalny.

I nie mart się, że podążając za wskazówkami autorki spędzisz w kuchni całe wieki, bo sama przyznaje “… jestem zwolenniczką szybkiego gotowania, zatem przyrządzanie przedstawionych potraw zajmie nie więcej niż 20 – 30 minut.”

Prześledziłam całą dietę, od początku do końca. Nie ma w niej nic skomplikowanego, jest niezwykle przystępna, bardzo smaczna i z pewnością nie nudna. Niektóre przepisy bardzo przypadły nam do gustu i na pewno zadomowią się na dłużej w naszym domowym menu. Nie wykluczone, że pewnego dnia przebrnę przez całość, od początku do końca. :)

Dieta uzdrawiająca organizm

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: MAGDALENA MAKAROWSKA | tytuł: DIETA UZDRAWIAJĄCA ORGANIZM | wydawnictwo: FEERIA | premiera: 11.01.2017 | liczba stron: 336 | Format: 165×205 | gatunek: KULINARNE |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

  1. Kasia 21 stycznia, 2017 at 9:58 pm

    Brzmi ciekawie chyba się skuszę i kupię książkę ;)

  2. Świat Mamy w ciąży 19 lipca, 2017 at 4:30 pm

    Czasem warto pozwolić sobie na taki detoks .

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry