mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Dieta koktajlowa” J. J. Smith

Z pewnością większość z Was spotkała się kiedyś z dietą. Może własną, może u koleżanki, sąsiadki, ciotki, przyjaciółki. Powiedzenie “Jestem na diecie!” staje się coraz modniejsze, choć w pewnych przypadkach niekoniecznie prawdziwe, bo jaki jest sens w odmawianiu sobie słodkości w towarzystwie koleżanek, a potem nadrabianie tego w zaciszu własnego domu?

dieta koktajlowa

Osobiście nie jestem zwolenniczką diet, zwłaszcza tych obiecujących przysłowiowe gruszki na wierzbie i mega efekty w minimalnym czasie. To tak nie działa! Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że zgubienie nadprogramowych kilogramów, to nie tylko zdrowe jedzenie i wysiłek fizyczny, to przede wszystkim psychika czyli zmiany w nawykach, przyzwyczajeniach, w pewnym sensie zbudowanie nowego “ja”.

Dieta koktajlowa” przyciągnęła moją uwagę propagowaniem trwałych zmian w nawykach żywieniowych. W pewnym sensie poradnik jest kontynuacją poprzedniej książki autorki pt. “Zielona dieta koktajlowa”. “To holistyczny plan, który można z powodzeniem stosować przez całe życie.”

Książka została podzielona na cztery części:

  • Pierwsza to prosty plan żywieniowy na 30 dni, zawierający nie tylko tytułowe koktajle, ale także cieple dania, desery i przekąski. Istotnym elementem planu jest również  zakupowa lista niezbędnych składników, zalecenia na każdy dzień, wskazówki i kluczowe informacje.
  • Druga część to lista 21 metod oczyszczania organizmu z toksyn. Jestem pewna, że każdy znajdzie sposób idealny dla siebie i spróbuje, chociażby z ciekawości.
  • Trzecia część to porcja solidnej motywacji czyli historie osób, które wygrały z nadwagą i kuszą czytelnika bezcennymi korzyściami, wynikającymi z podjęcia walki o lepszą wersję siebie.
  • Czwarta część opisuje podstawy programu DHEMM czyli Detoksylacja-Równowaga hormonalna-Zdrowe odżywianie-Pozytywane nastawienie-Ruch.

Każdy jest inny, każdy potrzebuje innej dawki motywacji i narzędzi do skupienia się na przemianie oraz wyrobieniu w sobie niezbędnej dyscypliny, która gwarantuje długotrwałe efekty. Zrzucenie nadwagi, zwłaszcza dla osób z tendencją do szybkiego nadrabiania kilogramowych strat, to naprawdę długi proces pracy nad własnymi słabościami, przy jednoczesnym nabywaniu i utrwalaniu nowych przyzwyczajeń. To walka, którą można wygrać tylko wtedy, gdy w pierwszej kolejności zdasz sobie sprawę z potrzeby długotrwałych zmian w jadłospisie, postawisz na pierwszym miejscu własne zdrowie, a nie potrzeby kubków smakowych oraz sięgniesz po skuteczne narzędzie.
podpis

dieta koktajlowa

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: J.J.SMITH | tytuł: DIETA KOKTAJLOWA | wydawnictwo: BUKOWY LAS | premiera: 06.04.2018 | liczba stron: 240 | Format: 165×240 | gatunek: PORADNIK |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry