mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Dieta Bikini 3F czyli FRESH * FAST * FIT

Zdrowe nawyki to niewątpliwie bardzo ważny fundament, na którym zostanie zbudowane zdrowie dzieci w przyszłości. Póki rodzice mają coś do powiedzenia w kwestii jadłospisu dla swoich pociech, ważne jest aby serwowane posiłki były poparte odpowiednią wiedzą a dziecięce podniebienia uwielbiały różnorodność.

O ile kilkulatki zdane są raczej na rodziców, w kwestii przygotowywania jedzenia, o tyle nastolatkowie mogą już sami zadbać o własne potrzeby kulinarne. WAŻNE, aby wiedzieli jak to zrobić i na co zwracać szczególną uwagę. Wspólne gotowanie może być frajdą zarówno dla rodziców jak i ich pociech oraz świetnym początkiem ugruntowania wiedzy na temat zdrowia w przyszłości.

dieta bikini

Magdalena Makarowska po raz kolejny wychodzi na przeciw rodzicom, którzy chcą zafundować swoim pociechom solidne podstawy kulinarne. Jednocześnie zarażając ich entuzjazmem do samodzielnego przygotowywania posiłków. Tym razem autorka kusi “Dietą bikini” czyli po długiej i mroźnej zimie, na celowniku pojawia się nadchodzące lato. Najważniejsze staje się pozbycie zimowych przyzwyczajeń i dokonywanie rozsądnych wyborów. Koniec końców, jedzenie nie może być oparte na reżimie lecz powinno kojarzyć się z przyjemnością. Dlatego na samym początku książki znajduje się “List do rodziców”, w którym autorka świetnie wyjaśnia dlaczego strefa żywienia i posiłków jest ogromnie ważna, zwłaszcza w wieku nastoletnim.

“Dieta bikini” opiera się na trzech podstawowych zasadach:
FRESH – “…dieta jest oparta na sezonowych, świeżych składnikach, poddawanych krótkiej obróbce termicznej.”
FAST – “…dania są skomponowane w sposób, który ułatwia szybkie gotowanie.”
FIT – “…warto uruchomić aktywność fizyczną, która przyspieszy redukcję wagi…”
nazwa diety w skrócie – 3F czyli innymi słowy “… łatwa, szybka i bardzo, bardzo pyszna.”

Początek książki to solidna i bardzo ważna dawka teorii. Z pewnością nic by nie wyszło z wprowadzania nowych dań i przyzwyczajeń, gdyby nie znalazła się w publikacji odpowiedź na pytanie: DLACZEGO?. Fakty mówią same za siebie! Im bardziej świadomie wybieramy to co jemy, tym bardziej wychodzi nam to na zdrowie. Jestem pewna, że jeżeli książka trafi w ręce kogoś, kto nigdy nie zastanawiał się nad dokonywanymi w sklepie wyborami, to mocno potrząśnie tym koszykiem z zakupami, wyrzucając z niego zdecydowaną większość produktów. Zabiegi marketingowe oraz chemiczne ulepszacze dodawane do jedzenia, mają ogromny wpływ na nasze zakupy dopóty, dopóki ich nie zdemaskujemy, czytając etykiety. Niestety, z reguły młode pokolenie nie zdaje sobie z tego sprawy… Tu przewodnik po sklepowych półkach autorki wydaje się niezbędny!

Meritum książki stanowi szczegółowo opisana dieta na okres 6 tygodni. To może być genialny początek zmian! Ważne aby po tym czasie nie wrócić do dawnych nawyków. Pamiętaj, że:

dieta bikini

Główne zasady zdrowego żywienia na stałe również zostały opisane w książce. Autorka doskonale wie, że życie po diecie może wyglądać różnie, dlatego zaopatruje czytelnika w solidną dawkę motywacji oraz wiedzy.

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: MAGDALENA MAKAROWSKA | tytuł: DIETA BIKINI | wydawnictwo: FEERIA YOUNG | premiera: 26.04.2017 | liczba stron: 184 | Format: 265×205 | gatunek: PORADNIK |

27 kwietnia 2017|

Podziel się wpisem ze znajomymi!

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry