Czy warto wyhodować sobie smoki Aqua Dragons?

Jakiś czas temu informowałam was o naszych małych lokatorach, którzy od samego początku bardzo skutecznie przyciągały uwagę najmłodszych. Mowa tu o smokach wodnych Aqua Dragons, które obecnie osiągnęły wiek kilku tygodni i na tym etapie, mogę powiedzieć coś więcej o całej hodowli i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Początek czyli założenie całego mini akwarium nie stanowiło żadnego problemu, nawet dla kilkulatki. Jedynym warunkiem jest wlanie odpowiedniej wody (mineralnej butelkowej lub źródlanej), później należy dosypać do niej saszetkę ze smoczymi jajami i czekać…

Pierwsze maleńkie, pływające smoki dostrzegliśmy już po 45 godzinach od założenia akwarium. Fakt, trzeba się dobrze przyglądać, ale te wyraźnie poruszające się kropeczki są dostrzegalne. Oczywiście, w celach obserwacyjnych można użyć lupy. Wówczas smocze osobniki widać bardzo wyraźnie. Jak zaznaczono na opakowaniu, kluczową sprawą we wczesnej hodowli jest napowietrzanie zbiornika, za pomocą dołączonej do zestawu pompki.

Czy poradzi sobie z tym przedszkolak?
Raczej nie powinien mieć tu problemów jeżeli zbiornik ze smokami będzie znajdował się na bezpiecznym, stabilnym podłożu. Podobnie z dosypywaniem pokarmu załączoną łyżeczką. Jest to czynność dość sporadyczna, zwłaszcza na początku i również nie wiąże się z żadnymi kłopotami.

Czy smoki szybko rosną?
Moim zdaniem bardzo szybko! Zaledwie po kilku dniach Aqua Dragons były wyraźnie widoczne gołym okiem i stanowiły całkiem sporą gromadkę. Obserwacjom nie było końca! Około trzeciego tygodnia zaczynały tworzyć się pary i z każdym dniem było ich coraz więcej. Chwilę później, można było zaobserwować samice z jajeczkami, więc kolejne smocze pokolenie było już w drodze. Po 5 tygodniach, najstarsi mali lokatorzy osiągnęli swoją maksymalną długość około 1,5 cm. Tym samym, możemy się sobie przyglądać do woli!

Dlaczego Aqua Dragons są idealanym treningiem przed posiadaniem bardziej wymagającego zwierzaka?
W pierwszej kolejności należy podkreślić, że smoki morskie nie wymagają wielkiego zaangażowania i nieustannej opieki, która de facto sprowadza się do napowietrzania i karmienia. Ponadto nie stanowią też problemu, gdy w grę wchodzi kilkudniowy wyjazd, bo po pierwsze akwarium jest tak małe, że można je zabrać ze sobą, w razie takiej konieczności i możliwości. Po drugie, gdy smoki są już większe i nie potrzebują częstego dotleniania wody, spokojnie można je zostawić w domu.

aqua dragons

Jednak patrząc na nowych lokatorów z innej perspektywy, można śmiało powiedzieć, że są to stworzenia, które mocno uświadamiają najmłodszym zobowiązania, które wiążą się z opieką nad zwierzęciem. Choć mało wymagające, to trzeba przyznać, że zajmują w pamięci najmłodszych szczególne miejsce. Doskonale sprawdzają się w roli obserwowanych istot, ciesząc małych odkrywców nawet najmniejszą zmianą i serwując im cały wachlarz emocji, związanych z szybko następującymi zmianami.
podpis

2019-12-11T20:42:06+00:00 2 grudnia 2019|