mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Charakterki i humorki” Anna Potyra

Czy wiesz, że gdy twoje dziecko dorośnie, najważniejsza i decydująca będzie jego dojrzałość emocjonalna? W świecie zdominowanym przez bodźce, zapanowanie nad emocjami jest dla dzieci niebywale trudnym zadaniem. Rodzice, którzy są świadomi tego wyzwania, uczą swoje pociechy umiejętności, które nie tylko ułatwią im życie, ale także staną się wielkim atutem w ich dorosłych relacjach społecznych, prywatnych i zawodowych.

Charakterki i humorki

Zatem od czego zacząć? Jak rozmawiać aby otworzyć odpowiednie drzwi w umysłach najmłodszych, uświadomić im istotę i sens odczuwanych emocji oraz uruchomianych pod ich wpływem reakcji? I najważniejsze, w jaki sposób ubrać tą kluczową wiedzę w słowa, które nie zabrzmią jak wyrzut lecz ukarzą emocje jako najnormalniejsze w świecie reakcje, które odczuwa człowiek w każdym wieku, dorośli również?

Tyle mocy i wiedzy może znajdować się tylko w jednym miejscu – w książce! Tym razem proponuje ci coś idealnego, coś stworzonego z myślą o dziecięcych charakterkach i humorkach. To idealnie pasujący klucz do dziecięcej wyobraźni, genialny drogowskaz dla rodziców, którzy chcą zadbać o samopoczucie i przyszłość swoich pociech. “Charakterki i humorki” to zbiór trzech opowiadań, poruszających bardzo popularne zachowania wśród najmłodszych.

Pierwsza historia opowiada o Krzysiu, który został zazdrosnym starszym bratem. Z pomocą przychodzi chłopczykowi bębądź Feliks, który dysponując bezcenną wiedzą na temat takich charakterków, w genialny sposób uświadamia chłopcu różnicę pomiędzy równo a sprawiedliwie. Krzyś, podobnie jak większość maluchów w jego sytuacji, był zaciętym zwolennikiem traktowania na równi z młodszą siostrą.

Bohaterką drugiego opowiadania jest śliczna i słodziutka Stefcia. Uwielbiana przez cioteczki i sąsiadów dziewczynka, miewała iście złośliwe humory. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki, w jednej chwili i z byle powodu potrafiła rozpętać wielką awanturę. I pomyśleć, że to wszystko za sprawą niesfornego chochlika, którego pomagała poskromić Stefci kuzynka, Karolcia.

Trzecie opowiadanie przywołuje historię samolubnego Tymka, który nie lubił się z nikim dzielić swoimi zabawkami. Aby unikać tego typu okazji, wolał nawet nie myśleć o urodzinowym przyjęciu. Wszystko zmieniło się gdy pewnego dnia dostał od cioci piłkę. Nie była to zwykła piłka, lecz magiczna piłka, która uwielbiała grać mecze z rówieśnikami bohatera.

Te trzy niedługie opowiadania absolutnie urzekają swym przekazem. Ukazują dziecięcą zazdrość, złość i samolubność z zupełnie innej perspektywy, nie przedstawiając ich w negatywnym świetle. Uczą jak sobie z tym radzić. Odczuwają je zarówno mali jak i duzi, różnica polega jedynie na tym, że dorośli nauczyli się lepiej nad nimi panować. Fikcyjni bohaterowie każdego opowiadania, pozwalają dziecku dostrzec i zrozumieć odczucia, które dotąd wiązały się tylko z kłopotami.

Charakterki i humorki” to pięknie ilustrowana, przyciągająca uwagę najmłodszych książka, która powinna obowiązkowo znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Autorka zasługuje na wielkie uznanie, ten niepowtarzalny styl, dzięki któremu bardzo subtelnie ale jednocześnie trwale wkrada się do wyobraźni najmłodszych i uchyla drzwi do interpretacji i zrozumienia pewnych spraw i dziecięcych zachowań.
podpis

Charakterki i humorki

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: ANNA POTYRA | tytuły: CHARAKTERKI I HUMORKI | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 13.06.2018 | liczba stron: 112 | format: 240×210 |gatunek: DLA DZIECI, wiek: 4-6 lat |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry