mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Lissa Evans “Celwony Klólik”

“To było mniej więcej tak, jakby nagle wybuchło pudełko z farbami albo jakby rozleciał się wielki kalejdoskop wypełniony przeróżnymi słodyczami. To było jak wielkie tornado miotające konfetti…” | Lissa Evans “Celwony Klólik”

Lissa Evans "Celwony Klólik"

Czteroletnie Misia nie rozstaje się ze swoją ukochaną przytulanką. Celwony Klólik “Był wielki i zrobiony z czerwonego aksamitu. Miał duże sztywne uszy, długie wiotkie łapy i malutkie czarne ślepka.” Starsza siostra dziewczynki – Funia, nigdy nie polubiła owej zabawki, może ze względu na okoliczności, w których Misia stała się jej właścicielką. Pewnego dnia, młodsza z sióstr ulega wypadkowi i trafia do szpitala. Funia tymczasowo przebywa u kuzyna. Graham jest jedynakiem, który niespecjalnie cieszy się z towarzystwa dziewczynki. Bardzo szybko dochodzi do ostrej wymiany zdań między kuzynostwem. Wściekła Funia wyrzuca ulubione zabawki siostry do piwnicy. Chwilę później dzwoni mama z dobrymi wiadomościami – Misia odzyskała przytomność i chce swojego Celwonego Klólika. Dziesięciolatka pragnie za wszelką cenę uszczęśliwić siostrę i z ogromnymi wyrzutami sumienia schodzi do piwnicy po pluszaka. Za nią podąża Graham.

Wskutek bliżej niezidentyfikowanych okoliczności Funia i Graham nagle stają się bohaterami jednej z ulubionych bajek Misi. Znajdują się w Krainie Blobków. Na bohaterach ciąży nie lada wyzwanie! By wrócić do domu muszą uwolnić uciśniony kraj od obecnego władcy – Celwonego Klólika, który nie tylko zabrał poddanym wolność, słodycze, radość ale także zagraża ich istnieniu… wysysa z krainy wszystkie kolory. Funia oraz Graham w towarzystwie Słonicy Soni i Doktor Marchewki stawiają czoła niebezpieczeństwu, jednocześnie pokonując własne słabości i lęki. Czy zdążą na czas rozwiązać zagadkę i uratować królestwo?

“Celwony Klólik” to niesamowita opowieść dla małych i dużych czytelników. Trafia głęboko w dziecięce obawy, strachy, wewnętrzne blokady, przeplatając poważne tematy doskonałym humorem oraz twórczą lekkością autorki. Czytanie takiej książki sprawia ogromną przyjemność! Choć przeznaczona jest głównie dla dzieci to przyznam szczerze, że fabuła jest niezwykle wciągająca również dla dorosłego czytelnika. Z jednej strony opisywana historia budzi sporo emocji, poruszając niezwykle ważne, życiowe tematy, z drugiej zaś wyobrażenie sobie poszczególnych sytuacji czy zdarzeń gwarantuje szeroki uśmiech na dużych i małych buźkach. :)

Z uwagi na formę przekazu oraz ze względu na poruszane w książce sprawy, “Celwony Klólik” byłby genialną szkolną lekturą. Nie tylko bardzo ciekawą, ale przede wszystkim niezwykle pouczającą dla młodego człowieka.
podpis

 

Lissa Evans "Celwony Klólik"

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: LISSA EVANS | tytuł: CELWONY KLÓLIK | wydawnictwo: LITERCKIE | premiera: 14.02.2018 | liczba stron: 288 | Format: 145×215 | gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

One Comment

  1. trening personalny katowice 28 kwietnia, 2018 at 10:32 pm

    Ciekawa recenzja, oby tak dalej!

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry