mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki Justyny Styszyńskiej „BIEGUNY i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy".

Wszyscy doskonale wiemy, że najmłodsi uwielbiają zwierzątka. Oprócz tych najczęściej spotykanych, piesków czy kotków, dzieciaki bardzo uważnie przyglądają się również tym raczej niespotykanym, które żyją w dalekich krajach. Justyna Styszyńska w książce „Bieguny i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy” przedstawia jeden z najbardziej intrygujących zakątków świata.

"BIEGUNY i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy" Justyna Styszyńska

Dziś proponuję Wam wycieczkę po biegunach oraz zaprzyjaźnienie się ze zwierzętami, które to miejsce wybrały na swoje domy. Na biegunie północnym można spotkać między innymi renifera, śnieżną sowę czy niedźwiedzia polarnego, natomiast biegun południowy zamieszkują na pewno pingwiny cesarskie i albatrosy królewskie.
 
Dziś proponuję Wam wycieczkę po biegunach oraz zaprzyjaźnienie się ze zwierzętami, które to miejsce wybrały na swoje domy. Na biegunie północnym można spotkać między innymi: renifera, śnieżną sowę czy niedźwiedzia polarnego. Natomiast biegun południowy zamieszkują na pewno pingwiny cesarskie i albatrosy królewskie.
 
„Bieguny i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy” to przewodnik po niezwykłych śnieżnych krainach, napisany z myślą o kilkulatkach. Każde przedstawione tam zwierzątko można zobaczyć na ilustracji. Można również pobawić się w przyklejanie cech charakterystycznych poszczególnych zwierzaków do odpowiednich obrazków . To jednak nie wszystko! Przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego najmłodsi mogą śmiało zamieniać naklejki i tworzyć własnych, biegunowych mieszkańców, tworząc foko-niedźwiedzia czy pingwino-zająca.
 
Ciekawskich zabiegów może być cała masa, gdyż naklejek oraz miejsca w książce nie brakuje! Taka zabawa jest najlepszą i najskuteczniejszą formą nauki. Kto wie może taka zabawa przyczyni się do stworzenia dziecięcego niezwykłego przyjaciela. W książce nie brakuje również stron na umiejscowienie poszczególnych zwierząt.
 
Wszystko zależy od inwencji twórczej najmłodszych. Dodatkowo zachęcam do tworzenia własnych bajek na dobranoc, w oparciu o wykreowane zwierzątka i ich miejsca pobytu.
Zima chyba już na dobre nas opuściła i jest dobrym pretekstem do rozmowy na temat tego, że gdzieś daleko niskie temperatury, chłód i śnieg to całoroczny krajobraz. Właśnie tam żyją zwierzęta, które uwielbiają takie warunki i nie wyobrażają sobie lepszego domu.
podpis

 

"BIEGUNY i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy" Justyna Styszyńska

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: JUSTYNA STYSZYŃSKA | tytuł: BIEGUNY I ICH ZWYKLI-NIEZWYKLI MIESZKAŃCY | wydawnictwo: WIDNOKRĄG | premiera: 2015 | liczba stron: 50 | format: 165×190 |gatunek: DLA DZIECI, wiek 4+ |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry