mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja bajek dla dzieci.

Mysie bajeczki. Mysie przysmaki. Mała świnka

Dziecięce sny lubią inspiracje. Gdzie ich szukać? Oczywiście w bajeczkach! Dziś proponuję na dobranoc opowieść o małej śwince. | Bajki dla dzieci na dobranoc.

Bajki dla dzieci

Świnka mieszkała w chlewiku na farmie i najbardziej na świecie lubiła taplać się w swoim przydomowym błotku. Jednak pewnego dnia, za sprawą gospodyni i jej generalnych porządków, błotko zniknęło. Mała świnka nie czuła się dobrze w tym nowym, pachnącym otoczeniu. Postanowiła poszukać innego błotka…

Mała świnka” to bardzo króciutka, ale jakże wymowna i symboliczna bajeczka. Mała świnka na własnej skórze przekonała się, że nie wszystko złoto co się świeci, a w domu jest i zawsze będzie jej najlepiej. Ponadto, gospodyni również wyniosła z opowieści mądrą lekcję… Otóż nawet generalne porządki muszą mieć pewne granice.

Należy tu również podkreślić, iż “Mała świnka” to książka z 1969 roku. Szata graficzna książki została utrzymana w oryginalnym, charakterystycznym dla tego okresu wydaniu. To bardzo miła odmiana, biorąc pod uwagę obecne bardzo kolorowe publikacje dla dzieci. Dla równowagi, warto czasem sięgnąć po coś mniej ubarwionego, spokojniejszego. Przypominam również o innych książeczkach – bajeczkach autora. Dotychczas ukazały się “Mysie bajeczki” (1972) oraz “Mysie przysmaki” (1977). To zbiory krótszych i dłuższych opowiadań dla najmłodszych. Oczywiście, nawet te najkrótsze bajeczki zostały zaopatrzone w odpowiedni przekaz oraz morał, który może być początkiem dłuższej dyskusji.

Arnold Lobel, laureat wielu nagród literackich oraz autor uwielbianych przez dzieci książkowych serii, potrafi w bardzo prosty i przejrzysty sposób przekazywać mądre życiowe wskazówki i sam je zilustrować! Te stonowane kolorystycznie obrazki są dziełem autora, może w tym właśnie tkwi sekret lobelowskich bajeczek: tekst i ilustracje układają się w jedną, spójną całość z jasnym i bardzo konkretnym przesłaniem.

Czytajcie bajki dla dzieci i inspirujcie się na dobranoc :) .
podpis

Bajki dla dzieci

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: ARNOLD LOBEL
| przekład: WOJCIECH MANN
| tytuł: MAŁA ŚWINKA
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 12.02.2020
| liczba stron: 64
| format: 145×225
| gatunek: DLA DZIECI|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry