mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja kart obrazkowych dla dzieci.

Angielski dla malucha.

Znajomość języków obcych jest jedną z tych umiejętności, które procentują przez całe życie. Zdecydowanie łatwiej jest zdobywać obcojęzyczną wiedzę, gdy było się z nią oswajanym w dzieciństwie. Natomiast najlepszym sposobem na to, aby maluchy chciały uczestniczyć w jej zdobywaniu jest oczywiście NAUKA PRZEZ ZABAWĘ! | Angielski dla malucha.

angielski dla najmłodszych

Karty obrazkowe “Angielski dla malucha” to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu z najmłodszymi, którzy, będąc niezwykle wnikliwymi i ciekawymi świata obserwatorami, w naturalny sposób przyswajają nowe słówka.

“Angielski dla malucha” to trzy pakiety, obejmujące słownictwo pogrupowane w trzech tematycznych kategoriach:

“Pierwsze słowa”
angielski dla najmłodszych

“Zwierzęta”
angielski dla najmłodszych

“Owoce i warzywa”
angielski dla najmłodszychKażdy zestaw zawiera mini poradnik wraz z listą wszystkich słówek, wymową, tłumaczeniem oraz pomysłami na różnorodne zabawy z udziałem kart a także sporo inspiracji dla rodziców, 17 kart. Karty są usztywniane, starannie wykonane i zawierają przyciągające wzrok, ciekawe ilustracje, nawiązujące do każdej kategorii tematycznej.

angielski dla najmłodszych

Początek roku przedszkolnego jest zawsze wypełniony, mniej lub bardziej, przyjemnymi niespodziankami. Dość nieoczekiwaną i zaskakującą informację usłyszałam na pierwszym zebraniu rodziców. Mianowicie, od tego roku szkolnego (2015) przedszkolaki mają obowiązkowy język angielski. Zdaniem dyrekcji jest to dość nierozważna zmiana, biorąc pod uwagę fakt, iż zdecydowana większość dzieci w wieku ma wadę wymowy. Cóż… nic nie można zrobić w tym kierunku, więc język obcy zagościł na stałe w zajęciach dla przedszkolaków.

A jak zareagują na to dzieci? Jestem przekonana, że wiele zależy zarówno od metod nauczania, jak i od dostępnych materiałów. Zadowolone przedszkolaki chętnie pochwalą się swoją obcojęzyczną wiedzą w domu, przedstawią słówka, które poznali, a może nawet zilustrują je na obrazku. Jednak jeżeli jakiś maluch nie potrafi się przekonać do obcojęzycznego świata, karty obrazkowe mogą okazać się świetną zachętą na początek. Ciekawe obrazki oraz przyciągające uwagę propozycje zabaw (np. zgadywanki, ciepło-zimno, układanie pociągu itp.) będą dobrym początkiem angielskiej przygody, zwłaszcza gdy z ich użyciem można pobawić się w układanie własnych opowiadań i historyjek. Dzieci to uwielbiają!
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

 1. żyć nie umierać 9 października, 2015 at 8:19 pm

  Fajne te karty, na pewno pomagają w nauce języka obcego. Sama bym się z nich uczyła :)

  • Magda M. 15 października, 2015 at 6:30 pm

   Są naprawdę ciekawe i mogą być dobrym pretekstem do nauki :)

 2. greeneyekitty22 11 października, 2015 at 5:27 pm

  fajny sposób..my tez ćwiczymy angielski powtarzając słowa po polsku i angielsku w zabawie :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry