mamao.pl

Wakacje to najlepszy moment na pokazanie najmłodszym jak ważna jest znajomość języków obcych. Nawet jeżeli nie wyjeżdżasz na wakacyjny wypoczynek za granicę, turyści z innych krajów chętnie odwiedzają Polskę i z przyjemnością wchodzą w konwersację z tubylcami.| Angielski dla ucznia, przedszkolaka i malucha.

Zarówno w dużym i znanym mieście, jak i w kameralnym miasteczku czy urokliwej wsi, nierzadko można spotkać obcokrajowców. Umiejętność przywitania się, przedstawienia oraz zamienienia kilku słów, zawsze odbierana jest jako wyraz serdeczności ze strony mieszkańców danego kraju. W jakim języku najlepiej opanować takie podstawy? Oczywiście w angielskim!

Jeżeli wybierasz się na wakacje, przedstawiam ci niezbędnik, który z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Nauka potrafi przynosić genialne rezultaty pod warunkiem, że odbywa się w odpowiednim otoczeniu oraz jest wspomagana ciekawymi, dostosowanymi do wieku dziecka materiałami dydaktycznymi. Jeżeli chodzi o pierwszy warunek to trudno wyobrazić sobie lepsze okoliczności niż wakacyjny wyjazd, a odnośnie drugiej kwestii to mam następujące propozycje:

 

Angielski dla malucha (kształty i figury; wiek 2+) czyli zestaw 17 kart obrazkowych + poradnik dla rodziców.

angielski dla malucha, przedszkolaka, ucznia

Wspólna zabawa to świetny i bardzo naturalny sposób na przyswajanie przez najmłodszych nowej wiedzy. Ponadto dołączony poradnik został opracowany z myślą o rodzicach i zaopatrzony w całą gamę pomysłów na zabawy z kartami obrazkowymi. Nadrzędnym przesłaniem zestawu jest rozwijanie u dziecka umiejętności rozpoznawania tych figur i kształtów, które znajdują się w najbliższym otoczeniu.

 

Angielski dla przedszkolaka (3-5 lat) oraz Angielski dla ucznia (6-9 lat) to zbiór kreatywnych zagadek i łamigłówek, opracowanych z myślą o świetnej zabawie i dostosowanych do wieku użytkowników.

angielski dla malucha, przedszkolaka, ucznia

Każdy zestaw zawiera książeczkę z ćwiczeniami oraz 104 zagadki obrazkowe. Od samego początku można wyczuć tu myśl przewodnią: NIE MOŻE BYĆ NUDNO! Dlatego książka to między innymi: puzzle, rebusy, historyjki obrazkowe, wykreślanki, łamigłówki dostosowane do zainteresowań . Oprócz poleceń po polsku i po angielsku, nie zapomniano również o słowniczku wszystkich wyrazów, a wygodny format sprawia, że książeczka może być zawsze pod ręką. Natomiast zagadki obrazkowe zaskakują różnorodnością, dowcipem oraz przyciągającymi uwagę ilustracjami. Odpowiedzi na odwrocie umożliwiają natychmiastowe sprawdzenie słuszności wyników, a poręczny format sprawdzi się nie tylko w bagażu, ale również na spacerze czy w samochodzie.

Znajomość języka angielskiego zwyczajnie się przydaje i warto korzystać z dziecięcego apetytu na wiedzę, podsuwając mu świetnego towarzysza wakacyjnych podróży, zwłaszcza tych zagranicznych.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

2021-04-25T13:45:20+00:006 lipca 2017|

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry