mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja zestawów do nauki angielskiego.

Angielskie dla ucznia. Angielski dla przedszkolaka. Angielski dla malucha.

Wakacje to najlepszy moment na pokazanie najmłodszym jak ważna jest znajomość języków obcych. Nawet jeżeli nie wyjeżdżasz na wakacyjny wypoczynek za granicę, turyści z innych krajów chętnie odwiedzają Polskę i z przyjemnością wchodzą w konwersację z tubylcami.| Angielski dla ucznia, przedszkolaka i malucha.

Zarówno w dużym i znanym mieście, jak i w kameralnym miasteczku czy urokliwej wsi, nierzadko można spotkać obcokrajowców. Umiejętność przywitania się, przedstawienia oraz zamienienia kilku słów, zawsze odbierana jest jako wyraz serdeczności ze strony mieszkańców danego kraju. W jakim języku najlepiej opanować takie podstawy? Oczywiście w angielskim!

Jeżeli wybierasz się na wakacje, przedstawiam ci niezbędnik, który z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Nauka potrafi przynosić genialne rezultaty pod warunkiem, że odbywa się w odpowiednim otoczeniu oraz jest wspomagana ciekawymi, dostosowanymi do wieku dziecka materiałami dydaktycznymi. Jeżeli chodzi o pierwszy warunek to trudno wyobrazić sobie lepsze okoliczności niż wakacyjny wyjazd, a odnośnie drugiej kwestii to mam następujące propozycje:

 

Angielski dla malucha (kształty i figury; wiek 2+) czyli zestaw 17 kart obrazkowych + poradnik dla rodziców.

angielski dla malucha, przedszkolaka, ucznia

Wspólna zabawa to świetny i bardzo naturalny sposób na przyswajanie przez najmłodszych nowej wiedzy. Ponadto dołączony poradnik został opracowany z myślą o rodzicach i zaopatrzony w całą gamę pomysłów na zabawy z kartami obrazkowymi. Nadrzędnym przesłaniem zestawu jest rozwijanie u dziecka umiejętności rozpoznawania tych figur i kształtów, które znajdują się w najbliższym otoczeniu.

 

Angielski dla przedszkolaka (3-5 lat) oraz Angielski dla ucznia (6-9 lat) to zbiór kreatywnych zagadek i łamigłówek, opracowanych z myślą o świetnej zabawie i dostosowanych do wieku użytkowników.

angielski dla malucha, przedszkolaka, ucznia

Każdy zestaw zawiera książeczkę z ćwiczeniami oraz 104 zagadki obrazkowe. Od samego początku można wyczuć tu myśl przewodnią: NIE MOŻE BYĆ NUDNO! Dlatego książka to między innymi: puzzle, rebusy, historyjki obrazkowe, wykreślanki, łamigłówki dostosowane do zainteresowań . Oprócz poleceń po polsku i po angielsku, nie zapomniano również o słowniczku wszystkich wyrazów, a wygodny format sprawia, że książeczka może być zawsze pod ręką. Natomiast zagadki obrazkowe zaskakują różnorodnością, dowcipem oraz przyciągającymi uwagę ilustracjami. Odpowiedzi na odwrocie umożliwiają natychmiastowe sprawdzenie słuszności wyników, a poręczny format sprawdzi się nie tylko w bagażu, ale również na spacerze czy w samochodzie.

Znajomość języka angielskiego zwyczajnie się przydaje i warto korzystać z dziecięcego apetytu na wiedzę, podsuwając mu świetnego towarzysza wakacyjnych podróży, zwłaszcza tych zagranicznych.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry