mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja zestawów "Angielski dla dzieci"

100 pierwszych zdań. Świat wokół nas.

Nauka angielskiego to pestka gdy rodzic zna go w miarę dobrze i służy dziecku pomocą. Sytuacja mocno się komplikuje gdy angielski jest rodzicom obcy, uczyli się na przykład niemieckiego. W tym przypadku proponuję ciekawe rozwiązanie: naukę poprzez wspólną zabawę.
| Angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci “Świat wokół mnie” oraz “100 pierwszych zadań” to pomoce dydaktyczne opracowane z myślą o najmłodszych w wieku 6-9 lat. Każdy pakiet składa się z:
książeczki bogatej w ćwiczenia utrwalające słownictwo, kolorowanki, teksty piosenek (z dołączonej do zestawu płyty), pomysły na gry i zabawy z wykorzystaniem kart oraz listę wszystkich zwrotów z tłumaczeniem i wymową,
– 104 ciekawie ilustrowanych, dwustronnych kart przygotowanych z myślą o nauce najważniejszych słówek/zdań i zwrotów (tłumaczonych na odwrocie na język polski),
płyty CD zawierająca nagrania wszystkich słówek w wykonaniu native speakerów oraz wspomniane wcześniej piosenki po angielsku.

 

“Świat wokół mnie” to zestaw stworzony z myślą o poznawaniu słownictwa z zakresu takich zagadnień jak: moje zabawki, lubię książki/owoce/warzywa/sport, narodowości, praca itp. Poradnik dla rodziców umieszczony w książeczce to cała gama pomysłów na zabawę z dziećmi z wykorzystaniem kart. Graczy może być więcej niż jeden, dlatego warto zaprosić do zabawy rodzeństwo lub rówieśników. Dzięki ciekawym i przyciągającym uwagę ilustracjom, bezpośrednie skojarzenie pomiędzy przedstawionym obrazkiem a odpowiednim angielskim słowem daje solidne podstawy do trwałego zapamiętania nowej wiedzy.

 

Angielski dla dzieci
“100 pierwszych zdań” wprowadza konstrukcje gramatyczne, które mogą stanowić solidny fundament do samodzielnego formułowania prostych zdań w języku angielskim. Tym razem uczeń poznaje bardzo praktyczną stronę nauki języka. Młody człowiek zda sobie sprawę z tego, że poza uczeniem się pojedynczych słówek, istotą języka angielskiego jest także rozmowa w tym języku z drugą osobą. Zamieszony w książeczce poradnik zawiera wszystkie niezbędne informacje gramatyczne czyli odmianę czasowników, które pojawiają się na kartach, zasady tworzenia czasu Present Continuous, pytań przez inwersję, pytań typu “wh-” (z zaimkami pytajnymi) oraz reguły stosowania zaimków wskazujących.

Zarówno pierwszy jak i drugi zestaw to genialna motywacja do poznania podstaw języka angielskiego dla dorosłych. W tym wypadku wspólna zabawa z dzieckiem może okazać się niezwykle skuteczna. Gdy najmłodsi zdają sobie sprawę z tego, że wspólnie jesteście na tym samym etapie, oczywiście będą chcieli być od was lepsi i mądrzejsi! Taką okazję można dobrze wykorzystać i zafundować dziecku fantastyczny start w świąt języków obcych, przy okazji samemu zdobywając solidne podstawy.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

One Comment

  1. Iza 20 grudnia, 2017 at 10:29 am

    Mój syn lubi Kapitana Planetę ale szybko się nudzi tymi kartami. Najlepszy efekt jest, gdy korzysta z platformy ELLA na telefonie czy laptopie. To fajny zamiennik zamiast bajek czy gier w w czasie długich podróżny autem :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry