allerco ® EMOLIENTY czyli kosmetyki na wakacje.

Wakacje tuż, tuż… na pewno już planujesz gdzie wybrać się z rodziną oraz jak przebrnąć przez pakowanie. Przyznasz, że przygotowania do podróży bywają niezwykle irytujące, zwłaszcza gdy musisz zadbać o niezbędne minimum dla każdego członka rodziny. Miejsca w walizce jest wciąż za mało, a dzieciaki nie zrezygnują ze swoich ulubionych ubrań czy zabawek. Co zrobić? Jednym z rozwiązań jest zabranie ze sobą rodzinnych kosmetyków!

Zamiast wypełniać walizkę osobnymi produktami dla dorosłych i dla dzieci, postaw na takie, które nie mają ograniczeń wiekowych i mogą być stosowane zarówno przez tych pierwszych jak i drugich. allerco ® EMOLIENTY to seria kosmetyków o takim własnie przeznaczeniu. W poprzednim wpisie przedstawiłam Ci: szampon nawilżający, emulsja do kąpieli oraz krem emolientowy nawilżający. Natomiast dzisiaj dorzucam kolejne, warte uwagi, propozycje.

kosmetyki na wakacje

Żel myjący o właściwościach emoliencyjnych czyli zmiękczających, nawilżających oraz wygładzających naskórek. Zapewnia utrzymanie właściwego pH i przywraca skórze naturalną równowagę. Produkt przeznaczony jest do pielęgnacji i oczyszczania skóry wrażliwej, suchej i atopowej oraz skłonnej do alergii i podrażnień. Baza żelu oparta jest na naturalnych i delikatnych środkach myjących (pochodne betainy, wyciągu z jabłek, sarkozynianach), dzięki czemu produkt nie narusza bariery hydrolipidowej naskórka. Ponadto wyciąg z lnu chroni skórę przed nadmierna utratą wody oraz nawilża, a biolin (prebiotyk pochodzenia naturalnego) chroni przed rozwojem niepożądanych drobnoustrojów poprzez utrzymywanie prawidłowej równowagi flory bakteryjnej skóry.
Żel myjący ma konsystencję bezzapachowego, przezroczystego i gęstego płynu, umieszczonego w wygodnej tubce o pojemności 200 ml. Produkt przeznaczony jest do mycia twarzy i ciała, można stosować codziennie rano i wieczorem

Balsam do ciała to emolient o niskim potencjale alergizującym, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry. Składniki produktu zostały tak dobrane, aby zapewnić skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie, jednocześnie zmniejszając jej szorstkość i suchość, przywracając równowagę oraz chroniąc płaszcz lipidowy.
Podobnie jak w przypadku powyższego żelu, balsam jest bezzapachowy oraz występuje w wygodnej tubce o pojemności 150 ml. Wskazanie do stosowania to codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej, atopowej oraz skłonnej do podrażnień i alergii.

Jeżeli dziesiątki kosmetyków były twoją udręką podczas wakacyjnych podróży, warto zwrócić uwagę na produkty przeznaczone dla całej rodziny. Jestem pewna, że zdobyte w ten sposób, dodatkowe miejsce w bagażu, można świetnie wykorzystać, chociażby zabierając dobrą książkę 🙂 .

2018-08-28T18:49:36+00:00 13 czerwca 2016|