mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "W Prastarym Lesie"

W Prastarym Lesie

Nauczcie swoje dzieci chronić przyrodę. Pamiętajcie: to bardzo ważne!” | Alicja Kalinowska “W Prastarym Lesie” | Alicja Kalinowska “W Prastarym Lesie”

Alicja Kalinowska

W skrócie.
Prastary Las znalazł się w wielkim niebezpieczeństwie. Ludzie rozpoczęli wycinkę drzew, pozbawiając zwierzęta domów czyli miejsc gdzie spędzili całe swoje życie. Dzielny młody lisek Feliks, w towarzystwie borsuka Brunka, postanawia uratować prastary krajobraz, prosząc o pomoc potężnego ducha lasu. Przyjaciele, za wszelką cenę starają się odszukać legendarnego starca. Jednak czy uda im się nakłonić go do działania? Czy zdążą na czas? Odpowiedzi szukajcie w książce!

Dlaczego trzeba chronić przyrodę?
Opowieść o Prastarym Lesie odpowiada na to pytanie bardzo wyczerpująco. Świat widziany oczami leśnych zwierząt doskonale ukazuje istotę całego zagadnienia. Bardzo, bardzo przekonywujące są zwierzęta, które straciły domy oraz fakty, dotyczące konsekwencji wyrządzanych przez ludzi szkód. Dodatkowo, fabuła została wzbogacona o intrygująco brzmiące słowa, typu strzyga, utopiec czy chmurnik. Tak, Prastary Las kryje sporo niespodzianek!

Przyjaźń.
Feliks i Brunek to przyjaciele na dobre i na złe. Przyjaciele, którzy bez wahania podejmują ważną decyzję, gdy w grę wchodzi dobro innych. Ich odważna postawa oraz konsekwencja w dążeniu do celu są imponujące. Generalnie, wszyscy bohaterowie książki zyskali moją sympatię. Jestem przekonana, że ich postawa oczaruje najmłodszych i wzbudzi w nich żywe zainteresowanie zagadnieniami przyrody.

Reasumując.
W Prastarym Lesie” to ciepła, mądra i intrygująca opowieść o niezwykłej przyrodzie oraz nieodpowiedzialnych ludziach. Przekaz jest bardzo czytelny, wiec bez wątpienia trafi do wyobraźni nawet najmłodszych słuchaczy i czytelników. Dodatkowo, wielkim urozmaiceniem są piękne ilustracje, ukazujące zarówno bohaterów jak i poszczególne wydarzenia. Ponadto, książka świetnie sprawdzi się w ręku początkującego czytelnika. Intrygująca treść to najlepsza motywacja do stawiania czoła trudnym wyrazom oraz coraz dłuższym zdaniom. Każdy rozdział to kolejny etap przygód bohaterów, nowe wyzwania, nieprzewidziane kłopoty i miłe zaskoczenia.

W Prastarym Lesie” to jedna z tych książek, które warto mieć w swojej biblioteczce gdy przychodzi czas na poważne rozmowy lub gdy szuka się wyczerpujących odpowiedzi na dziecięce pytania. Czytajcie!

podpis

W Prastarym Lesie

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: ALICJA KALINOWSKA
| ilustracje: MONIKA SOMMER-LAPAJEW
| tytuł: W PRASTARYM LESIE
| wydawnictwo: SKRZAT
| premiera: 10.2020
| liczba stron: 216
| format: 195×140
| gatunek: DLA DZIECI|

______

*Artykuł powstał w ramach WSPÓŁPRACY BARTEROWEJ z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry