mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Lepsze oceny w szkole – 3 sposoby.

Zasady, reguły, wyjątki, schematy, twierdzenia to żelazna część szkolnej wiedzy, która musi zostać opanowana bez względu na wszystko. Ortografia czy matematyka staje się postrachem wielu uczniów już od najmłodszych lat. Co zrobić aby ten strach przegonić raz na zawsze, by zdobywać lepsze oceny w szkole? Są na to przynajmniej trzy sposoby! |

lepsze oceny w szkole

Zdobywanie wiedzy nie musi być ani nudne, ani żmudne. Czasami wystarczą odpowiednie narzędzia aby zainteresować ucznia tematem i to nie dlatego, że musi ową tematykę opanować lecz ze względu na to, że zaciekawiła go forma przekazu. Na początek proponuję:

1. CZYTANIE, KONCENTRACJA, PAMIĘĆ czyli zagadki obrazkowe, które pomagają w ćwiczeniu płynnego czytania rozwijają koncentrację dziecka, przy okazji fundując świetną zabawę! Przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat, świetnie trenują zdolność wyciągania wniosków, koncentrację oraz analizę wzrokową, jednocześnie ćwicząc pamięć.
Zabawy słowne, uzupełnianie krótkich tekstów i liter, odnajdywanie zależności, ćwiczenia mnemotechniczne – to tylko niektóre z zadań, które znajdziecie na kartach. Warto również wspomnieć o łamigłówkach, które nie tylko są pogromcami nudy ale również wzbogacają ogólną wiedzę ucznia.

2. MATEMATYKA – to absolutny niezbędnik dla każdego ucznia w wieku 6-9 lat, który uważa, że matematyka jest nudna! Kreatywna nauka tego przedmiotu oraz połączenie jej z zabawą są genialnym zestawem dla każdego. Matematyczne łamigłówki rozwijają spostrzegawczość oraz logiczne myślenie i uświadamiają użytkownikowi, jak bardzo ważne jest opanowanie liczbowych umiejętności.
Liczby, odległości, czas, kierunki, wielkości – to tylko niektóre z poruszanych zagadnień. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa, podczas której apetyt na wiedzę wzrasta w miarę zabawy.

3. ORTOGRAFIA czyli fenomenalny dowód na to, że nauka ortografii nie musi być ani trudna ani nudna (zwłaszcza na poziomie klas 1-3 szkoły podstawowej). Kluczowe tu stają się rymowane reguły ortograficzne oraz rozwiązywanie zadań , przy jednoczesnym utrwalaniu poprawnej pisowni trudnych wyrazów. Nauka ortografii nie musi opierać się o żmudne wkuwanie słówek!

Wszystkie zagadki obrazkowe dostępne są w wygodnych formatach, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w domu, w szkole, w samochodzie, w autobusie, w poczekalni. Zabawne i kolorowe ilustracje ułatwiają przyswajanie wiedzy a szybkie sprawdzenie odpowiedzi na odwrocie obrazuje postęp nauki. Nie musisz uczyć się sam! Zaproś do zabawy znajomych, urządzając konkurs wiedzy lub punktując świeżo zapamiętane zasady. Możliwości jest naprawdę sporo, wystarczą odpowiednie narzędzia by zdobyć lepsze oceny w szkole.

Dodatkowo, jeżeli nauka przez zabawę to metoda, którą twoje dziecko lubi praktykować, podrzucam jeszcze jeden pomysł: “Ortografia z muchą i pietruchą”. Mega zestaw, z którym nauka ortografii to pestka! Dlaczego? Z kilku powodów:
1. 110 ilustrowanych kart. Nic tak nie przemawia do wyobraźni i pamięci dziecka, jak odpowiednia forma przekazu. Dwustronne karty sprawdzające znajomość pisowni, podchwytliwe słówka oraz ważne zasady ortograficzne – wszystko na niewielkich kartach, które można zabrać ze sobą wszędzie. Gdy tylko pojawi się problem z konkretnymi zagadnieniami, można zwyczajnie pobawić się w ich zapamiętanie w różnych, zabawnych okolicznościach. Wówczas, z pewnością ortograficzny sukces jest gwarantowany.
2. Książka. Ćwiczenia ortograficzne, zasady pisowni, dyktanda i najważniejsze: pomysły na ciekawe gry, wspierające naukę ortografii.
3. Plakat ortograficzny, wizualizujący i utrwalający pisownię wyrazów z rz i ż.
4. Kolorowanka ortograficzna XXL, którą możesz uznać za swoje trofeum po opanowaniu pisowni przedstawionych na niej rysunków. Pokoloruj swój sukces!

lepsze oceny w szkole

Pomoce dydaktyczne mogą sprawić ogromną frajdę i stać się genialnym sposobem na szkolne braki. Najważniejsze jest zaszczepienie w dziecku chęci do zdobywania wiedzy i podsuwanie mu odpowiednich narzędzi, które jeszcze bardziej podsycą apetyt na naukę i lepsze oceny w szkole. Kapitan Nauka to świetny kompan gdy na horyzoncie pojawia się wiedza, a jej zdobywanie nie idzie w parze z zabawą. Sami zobaczcie!
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarze

  1. Monika 5 października, 2017 at 11:26 am

    Super pomysł, u nas ogólnie nauka starszaka idzie jakoś opornie.

  2. Sportowy Maniak 8 października, 2017 at 9:50 am

    Każda forma nauki, która sprawia radość dzieciakom jest dobra

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry