mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja zestawów "100 zabaw z..."

100 zabaw z królikiem Kazikiem. 100 zabaw z detektywem Motywem. 100 zabaw z robotem Eliotem.

Kolejny rok szkolny, kolejne wyzwania, kolejne zmagania i wątpliwości. Jak rozbudzić w najmłodszych apetyt na wiedzę? Jak pokazać im, że nauka może być fajna… że im więcej wiedzą, tym bardziej rozumieją otaczający ich świat i nas, dorosłych? | 100 zabaw z…

100 zabaw

Kolejny raz podsuwam ci nie byle jakie narzędzie. Najskuteczniejszą ze wszystkich metod naukę przez zabawę. Nie jest to jakaś tam łatwa gra czy skomplikowana plansza. Każdy zestaw ma do zaoferowania aż 100 zadań rozwijających dziecięce umiejętności. Całość została odpowiednio dopasowana do wieku użytkownika pod czujnym okiem autorów, którym dziecięcy świat jest bardzo bliski.

 

“Koncentracja. 100 zabaw z detektywem Motywem” to zestaw skierowany do dzieci w wieku 6-9 lat. Jak sam tytuł wskazuje, głównie chodzi o kształtowanie umiejętności skupienia się. Zawarte w książce konkretne wskazówki psychologa oraz informacje dotyczące rozwoju dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mogą okazać się bezcenne w dobie zbliżającego się nowego roku szkolnego. Zostały tu poruszone takie tematy jak:
– zaburzenia koncentracji,
– czego dziecko potrzebuje, aby się skoncentrować,
– organizacja procesu uczenia się,
– wspieranie rozwoju koncentracji,
– rodzaje ćwiczeń wspomagających koncentrację.

100 zabaw

Generalnie książka jest przeznaczona dla rodziców, jej treść stanowi esencję wiedzy na temat skupienia uwagi u dzieci. Dzięki dołączonym kartom (48 dwustronnych, zmywalnych kart z suchościeralnym flamastrem) od razu można przejść do ćwiczeń wspierających rozwój koncentracji specyficznej, związanej przede wszystkim z przetwarzaniem informacji oraz czynnościami wykonawczymi. Wszystkie karty zostały ponumerowane i podzielone na 5 zestawów (każdy kolejny ma odpowiednio wyższy stopień trudności). Każdy zestaw to 20 zadań, które w różnej formie rozwijają konkretne umiejętności, np. porównywanie, wyobraźnia przestrzenna, szeregowanie itp.

“100 zabaw z królikiem Kazikiem” oraz “100 zabaw z robotem Eliotem” to edukacyjno-rozwojowe serie przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym (4-5 lat).

Zabawy z królikiem Kazikiem oraz z robotem Eliotem zostały idealnie dostosowane do możliwości percepcyjnych oraz umiejętności dzieci we wspomnianym wieku. Każdy zestaw składa się z:
– książki, w której znajdziesz 40 zabaw pobudzających dziecięcą fantazję oraz kreatywność (do ich rozwiązania możesz użyć ulubionych flamastrów lub kredek)
– dwustronnych, ścieralnych kart (z suchościeralnym flamastrem). Rozwiązywanie zadań, zmazywanie ich i uzupełnianie jeszcze raz oraz samodzielne poprawianie błędów może okazać się prawdziwą frajdą!
Zarówno jeden jak i drugi zestaw świetnie się sprawdza jako wsparcie rozwoju grafomotorycznego najmłodszych oraz w ćwiczeniu spostrzegawczości i precyzji.

 

100 zabaw

“100 zabaw z królikiem Kazikiem” przedstawia najmłodszym rośliny uprawne i ozdobne, różnorodność gatunków zwierząt, zależne od pór roku środowisko ogrodu. Czego rośliny potrzebują do życia, jakie prace wykonuje się w ogrodzie, jak człowiek może korzystać z darów natury – na te pytania nie brakuje tu odpowiedzi.

“100 zabaw z robotem Eliotem” niewątpliwie rozbudza zainteresowanie tematyką Kosmosu. Zabawa z kosmicznymi postaciami, pojazdami i obiektami stanie się pierwszą wędrówką po Wszechświecie oraz pretekstem do sformułowania wyobrażenia na temat tego, jak to wszystko wygląda.

Wszystkie trzy zestawy niewątpliwie wymagają wspólnie spędzonego czasu. Zawarte w nich zagadki, łamigłówki oraz pytania mogą stać się pretekstem do dłuższych, spontanicznych rozmów na tematy szkolne i nie tylko. Niebawem przywita nas jesień a wraz z nią dłuższe wieczory i mniej życzliwa pogoda. Może warto zaopatrzyć się w ciekawe propozycje, które aą nieocenioną inwestycją w przyszłość pociechy.
podpis
| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

One Comment

  1. Marta 14 września, 2017 at 10:35 am

    Super, dzięki za recenzje :) Kreatywne zabawy, mające na celu zabawę przez edukację są bardzo fajne :)

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry