100 zabaw z…

Kolejny rok szkolny, kolejne wyzwania, kolejne zmagania i wątpliwości. Jak rozbudzić w najmłodszych apetyt na wiedzę? Jak pokazać im, że nauka może być fajna… że im więcej wiedzą, tym bardziej rozumieją otaczający ich świat i nas, dorosłych?

Kolejny raz podsuwam ci nie byle jakie narzędzie. Najskuteczniejszą ze wszystkich metod naukę przez zabawę!

100 zabaw

Nie jest to jakaś tam łatwa gra czy skomplikowana plansza. Każdy zestaw ma do zaoferowania aż 100 zadań rozwijających dziecięce umiejętności. Całość została odpowiednio dopasowana do wieku użytkownika pod czujnym okiem autorów, którym dziecięcy świat jest bardzo bliski.

“Koncentracja. 100 zabaw z detektywem Motywem” to zestaw skierowany do dzieci w wieku 6-9 lat.

100 zabaw

Jak sam tytuł wskazuje, głównie chodzi o kształtowanie umiejętności skupienia się. Zawarte w książce konkretne wskazówki psychologa oraz informacje dotyczące rozwoju dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mogą okazać się bezcenne w dobie zbliżającego się nowego roku szkolnego. Zostały tu poruszone takie tematy jak:
– zaburzenia koncentracji,
– czego dziecko potrzebuje, aby się skoncentrować,
– organizacja procesu uczenia się,
– wspieranie rozwoju koncentracji,
– rodzaje ćwiczeń wspomagających koncentrację.
Generalnie książka jest przeznaczona dla rodziców, jej treść stanowi esencję wiedzy na temat skupienia uwagi u dzieci. Dzięki dołączonym kartom (48 dwustronnych, zmywalnych kart z suchościeralnym flamastrem) od razu można przejść do ćwiczeń wspierających rozwój koncentracji specyficznej, związanej przede wszystkim z przetwarzaniem informacji oraz czynnościami wykonawczymi. Wszystkie karty zostały ponumerowane i podzielone na 5 zestawów (każdy kolejny ma odpowiednio wyższy stopień trudności). Każdy zestaw to 20 zadań, które w różnej formie rozwijają konkretne umiejętności, np. porównywanie, wyobraźnia przestrzenna, szeregowanie itp.

“100 zabaw z królikiem Kazikiem” oraz “100 zabaw z robotem Eliotem” to edukacyjno-rozwojowe serie przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym (4-5 lat).

100 zabaw

Zabawy z królikiem Kazikiem oraz z robotem Eliotem zostały idealnie dostosowane do możliwości percepcyjnych oraz umiejętności dzieci we wspomnianym wieku. Każdy zestaw składa się z:
– książki, w której znajdziesz 40 zabaw pobudzających dziecięcą fantazję oraz kreatywność (do ich rozwiązania możesz użyć ulubionych flamastrów lub kredek)
– dwustronnych, ścieralnych kart (z suchościeralnym flamastrem). Rozwiązywanie zadań, zmazywanie ich i uzupełnianie jeszcze raz oraz samodzielne poprawianie błędów może okazać się prawdziwą frajdą!
Zarówno jeden jak i drugi zestaw świetnie się sprawdza jako wsparcie rozwoju grafomotorycznego najmłodszych oraz w ćwiczeniu spostrzegawczości i precyzji.
“100 zabaw z królikiem Kazikiem” przedstawia najmłodszym rośliny uprawne i ozdobne, różnorodność gatunków zwierząt, zależne od pór roku środowisko ogrodu. Czego rośliny potrzebują do życia, jakie prace wykonuje się w ogrodzie, jak człowiek może korzystać z darów natury – na te pytania nie brakuje tu odpowiedzi.
“100 zabaw z robotem Eliotem” niewątpliwie rozbudza zainteresowanie tematyką Kosmosu. Zabawa z kosmicznymi postaciami, pojazdami i obiektami stanie się pierwszą wędrówką po Wszechświecie oraz pretekstem do sformułowania wyobrażenia na temat tego, jak to wszystko wygląda.

Wszystkie trzy zestawy niewątpliwie wymagają wspólnie spędzonego czasu. Zawarte w nich zagadki, łamigłówki oraz pytania mogą stać się pretekstem do dłuższych, spontanicznych rozmów na tematy szkolne i nie tylko. Niebawem przywita nas jesień a wraz z nią dłuższe wieczory i mniej życzliwa pogoda. Może warto zaopatrzyć się w ciekawe propozycje, które aą nieocenioną inwestycją w przyszłość pociechy.

2019-04-10T18:51:30+00:00 31 sierpnia 2017|