100 zabaw na jesienne popołudnia.

Czy jesienne popołudnia muszą być nudne? Gdy zmrok zapada coraz szybciej a za oknem królują coraz niższe temperatury, warto postawić na zabawę! Nie jedną, nie dwie czy trzy ale 100 niebanalnych zabaw, które zarazem uczą i bawią.

100 zabaw

Kolejny raz przychodzi nam z pomocą Kapitan Nauka. Tym razem przyniósł ciekawe edukacyjno-rozwojowe zestawy, dostosowane do potrzeb i możliwości pięcio- i sześciolatków. “100 zabaw z koparką Barbarką” oraz “100 zabaw z lisem Fisem” zawierają specjalne, twarde karty obrazkowe. Karty zostały tak dostosowane do wieku najmłodszych aby doskonaliły kompetencje matematyczne, logiczne i językowe. Ponadto przedstawione zadania wspierają rozwój grafomotoryczny, pozwalają ćwiczyć precyzję oraz spostrzegawczość. Oprócz wspomnianych 36 kart, pakiet zawiera również flamaster suchościeralny, dzięki któremu można w łatwy sposób poprawić błędy lub wyczyścić karty (aby jutro zacząć od nowa) oraz książkę, zaopatrzoną w 28 zadań pobudzających wyobraźnię i kreatywność najmłodszych, można tu śmiało używać ulubionych kredek czy kolorowych flamastrów.

“100 zabaw z koparką Barbarką” to zestaw, który sprytnie zapoznaje dziecko ze środowiskiem miejskim, ukazując przeróżne środki lokomocji, znaki drogowe, nazwy obiektów w przestrzeni miasta, podstawy segregacji śmieci, narzędzia i czynności związane z organizacją ruchu czy placem budowy.

100 zabaw

Natomiast zestaw pt. “100 zabaw z lisem Fisem” bardziej skupia się na leśnym środowisku. Dziecko poznaje różnorodność roślin i zwierząt, dowiaduje się o lesie w poszczególnych porach roku, jak zwierzęta spędzają zimę oraz co jedzą. Ponadto karty nawiązują również do tematu leśnej wyprawy czyli ukazują jak się do niej przygotować oraz czego należy w lesie unikać.

100 zabaw

Niezwykle praktyczna i pomysłowa jest struktura kart – są one twarde, dzięki czemu nie ma konieczności siedzenia przy stole, dziecko może obrać taką pozycję, jaka mu w danej chwili odpowiada, np. siedzieć/leżeć na dywanie. “100 zabaw” może być również ciekawym i bardzo trafionym prezentem dla rówieśników, jestem pewna, że nie jeden rodzic doceniłby taką naukę przez zabawę 🙂 .

2019-04-10T18:53:49+00:00 15 września 2016|