Zdrowe słodkości na każdą porę dnia.

Absolutny niezbędnik dla każdego, kto chciałby zmienić swoje żywieniowe nawyki na zdrowsze, ale nie potrafi żyć bez słodkości! Zrezygnowanie ze słodyczy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy często górę bierze stres, niepowodzenia w pracy czy zwykła chwila słabości. Wówczas dobrze jest mieć jedyną w swoim rodzaju, zdrową alternatywę.

Katarzyna Maciejko – Zielińska trafia w czuły punkt niezdrowych słodkości, proponując czytelnikom niezwykle smaczne i bajecznie proste w przyrządzeniu zdrowe słodkości. Dzięki zawartym w książce przepisom, inspiracjom i podpowiedziom możesz stworzyć w swojej kuchni prawdziwe słodkie królestwo, które z pewnością Ci nie zaszkodzi! Wręcz przeciwnie, wzbogaci dietę o nowe smaki, odkryje cudowne zamienniki oraz uchroni organizm przed składnikami obniżającymi odporność.

„Zdrowe słodkości…” to książka, która przyciąga już od pierwszych stron. Autorka, bardzo konkretnie opisuje jak ograniczyć ilość cukru i tłuszczu w wypiekach oraz wskazuje przykładowe zamienniki owych produktów. Najciekawsze jest jednak to, że zawarte w publikacji przepisy zostały podzielone na kilka części, każda z nich odpowiada konkretnym posiłkom, czyli znajdziesz tu coś na: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski i kolację.

Każdy przepis jest ozdobiony piękną fotografią opisanego dania. Zdjęcia absolutnie kuszą natychmiastową interwencją w kuchni i jak najszybszym skosztowaniem kulinarnej propozycji. Swoją drogą, myślałam że wiem wszystko o makowcach i niczym mnie już nie zaskoczą, a tu proszę…. może być BEZGLUTENOWY!!!

zdrowe słodkości

Bardzo mi się spodobał, praktykowany przez autorkę, styl podawania przepisów. Oprócz tradycyjnego tytułu, składników oraz opisu przygotowania posiłku, na stronach książki znajdziesz również:

1. czas przygotowania/stopień trudności/szacowana liczba porcji,
2. praktyczne wskazówki,
3. pieczątkę „POLECANE DLA DZIECI”

zdrowe słodkości

Zaznaczyłam sobie najbardziej kuszące i niezbyt trudne przepisy. Od nich zaczynam! Książka jest tak wciągająca i inspirująca, że gdy pierwszy raz przeglądałam jej zawartość, odniosłam wrażenie, że czuję zapach każdej opisywanej słodkości! Tak, ja również je lubię, ale teraz zamierzam poznać ich zdrowszą stronę. Jestem pewna, że to będzie fascynująca przygoda! 🙂

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: KATARZYNA MACIEJKO-ZIELIŃSKA | tytuł: ZDROWE SŁODKOŚCI NA KAŻDĄ PORĘ DNIA | wydawnictwo: EDGARD/SAMO SEDNO | premiera: 12.2016 | liczba stron: 232 | Format: 175×255 | gatunek: KULINARNE |

2019-04-10T18:52:53+00:00 16 stycznia 2017|