Termometr bezdotykowy… Czy warto taki mieć?

Minione święta z pewnością zostaną zapamiętane na długo. Bynajmniej nie dlatego, że świetnie bawiliśmy się w rodzinnym gronie, lecz z uwagi na to, że ich radosny, szczęśliwy i przede wszystkim zdrowy charakter, przywoływały jedynie otrzymywane życzenia…

Szlachetne zdrowie… tak bardzo nam Cię brakowało! Akurat wtedy, gdy miało być ciekawie, zabawnie i rodzinne, dzieci zdominowała gorączka, kaszel i… matczyna niemoc. W takich chwilach szuka się pomocy i ratunku na każdej płaszczyźnie. Dobrze, że cały świąteczny czas przebywaliśmy u dziadków i kwestie kulinarne ominęły mnie szerokim łukiem.

Podświadomie wiedziałam, że prędzej czy później wszystko będzie dobrze i wróci do normy, w końcu to tylko wirus! Jednak za każdym razem, gdy gorączka powracała czułam się bezsilna… Czekanie na zadziałanie leków przeciwgorączkowych bywa ogromnie irytujące! Wiem, wiem że wszystko wymaga czasu itp… itd… W tych momentach oddałabym wszystko aby przejąć na siebie to choróbsko i samemu się z nim rozprawić, zamiast patrzeć na tą małą cierpiącą istotkę.

Przy okazji wspomnianych świątecznych „przygód” miałam okazję bezwzględnie sprawdzić jak działa termometr bezdotykowy. Nigdy nie sądziłam, że można tak dokładnie przetestować produkt, i to w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych, warunkach! Znalazłam przynajmniej kilka powodów, dla których warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, zwłaszcza gdy podwyższona temperatura towarzyszy najmłodszym przy byle infekcji:

1. BEZDOTYKOWY – moim zdaniem, największy atut tego typu urządzenia! Dzięki temu można sprawdzić temperaturę dziecku gdy śpi, nie budząc go.

2. SZYBKI POMIAR – odczyt temperatury następuje zaledwie po 1 sekundzie, jest to błyskawiczne tempo, zwłaszcza gdy w grę wchodzą leki przeciwgorączkowe i ich szybkie zadziałanie.

3. ALARM PODWYŻSZONEJ TEMPERATURY i PODŚWIETLANY WYŚWIETLACZ – doceniane przede wszystkim wtedy, gdy należy sprawdzać gorączkę kilkakrotnie w nocy.

4. POMIAR TEMPERATURY OTOCZENIA – specjalny przełącznik pozwala na przejście z trybu pomiaru temperatury czoła na pomiar temperatury otoczenia

termometr bezdotykowy

Dzięki temu, urządzenie staje się wielofunkcyjne, sprawdzając się także w kuchni (np. sprawdzanie temperatury posiłków) czy w łazience (np. pomiar temperatury wody do kąpieli).

Termometr jest łatwy w obsłudze, wygodny, pamięć obejmuje ostatnich 12 pomiarów, zaopatrzony w specjalne etui. Rewelacyjnie sprawdza się w każdych warunkach, oszczędzając, zarówno starszym jak i tym młodszym, czas i nerwy.

2018-08-28T18:49:39+00:00 9 stycznia 2017|