Są takie chwile w życiu matki…

Ostatnio trudno mi zebrać myśli, odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ogarnąć całe towarzystwo i zwyczajnie zrobić krok do przodu. Wiem, że wszystko wymaga czasu. Wiem, że niebawem przyzwyczaję się do codzienności, zorganizuję i ruszę z miejsca jak burza!
Jak dobrze, że zaświeciło słońce, od razu zrobiło się jakoś tak jaśniej i weselej…

Są takie chwile w życiu matki, gdy zastanawia się od czego zacząć? Od sprzątania, gotowania, prania a może od spania?

Są takie chwile w życiu matki gdy wątpi! Wątpi w swoje umiejętności, w życzliwość otaczających ją ludzi, możliwość utrzymania porządku na dłużej niż 2 sekundy, w to, że jest w stanie sobie ze wszystkim poradzić.

Są taki chwile w życiu matki gdy nie wygląda dobrze. Worki pod oczami, wyraźne zmęczenie na twarzy, zmarszczek jakby przybyło, siwych włosów jakby więcej i ten dres, dzięki któremu wygląda o 100 lat starzej.

Są takie chwile w życiu matki gdy musi izolować najmłodsze dziecko od zasmarkanych starszaków, pilnować na każdym kroku aby stęsknieni bracia zachowali okazywanie uczuć siostrzyczce na trochę później.

Są takie chwile w życiu matki gdy musi odpowiadać na trudne pytania dzieci: „Mamusiu, co to znaczy, że życie ucieka mi przez palce?” „Hmmm, jakby Ci to wytłumaczyć synku…”

Są takie chwile w życiu matki, gdy absolutnie się rozpływa, otrzymując od swoich przedszkolaków własnoręcznie pokolorowane obrazki, które zawsze są wręczane z wielkim uśmiechem zaraz po powrocie z przedszkola.

Są takie chwile w życiu matki, gdy musi opanować złe i złośliwe ze zmęczenia towarzystwo, przy jednoczesnym karmieniu najmłodszego członka rodziny.

Są takie chwile w życiu matki, gdy odkrywa w sobie nowe talenty i kulinarne umiejętności, takie jak karmienie piersią córki i jednoczesne smażenie naleśników dla synów.

Są takie chwile w życiu matki, gdy przypomina sobie jak to jest mieć maleństwo w domu, dopiero wtedy zdaje sobie sprawę z tego, że ma przed sobą kolejne ząbkowanie, chodzenie, mówienie i, to najtrudniejsze, naukę jedzenia i wpojenie dobrych nawyków.

Są takie chwile w życiu matki, gdy zdaje sobie sprawę z tego że MA ABSOLUTNIE WSZYSTKO czego jej potrzeba!
są takie chwile

2018-08-28T18:49:33+00:00 7 kwietnia 2016|