Pogotowie prezentowe czyli co kupić, gdy nie wiesz… co kupić?

Założę się, że wśród obdarowywanych w święta osób, znajdują się również tacy krewni, znajomi, przyjaciele, którym zwyczajnie nie wiesz co kupić.

Podrzucam więc garść uniwersalnych inspiracji, które świetnie sprawdzają się zarówno pod choinką jak i w charakterze urodzinowej czy imieninowej niespodzianki. Bardzo bezpiecznym i stylowym podarunkiem mogą być na przykład skrzynki dekoracyjne. Idealnie wkomponują się w kuchnię (np. posłużą do przechowywania przypraw, herbaty itp.) lub w salon/sypialnię/łazienkę, służąc do przechowywania wszelkiego rodzaju drobiazgów. Jestem pewna, że tego typu prezent sprawdzi się w każdym domu, będąc nie tylko elementem dekoracji ale także praktyczną skrytką na różności.

co kupić

Drewniane skrzyneczki, które wybrałam są w dwóch rozmiarach i biało – szarych, modnych obecnie, kolorach. Mniejsza z napisem „Tea is always a good idea” ma wymiary 24x16x7

[cm], większa „This is my happy place” to 24x24x7 [cm]. Nie jest to upominek iście świąteczny, choć świetnie komponuje się z bożonarodzeniowymi dekoracjami. Ogromnym plusem takiego wyboru jest to, że gdyby produkt się nie spodobał, można śmiało podarować skrzynkę innej osobie, np. w charakterze prezentu noworocznego, urodzinowego czy imieninowego. Choć z drugiej strony jestem przekonana, że na tego rodzaju dodatek do domowego wystroju zawsze znajdzie się miejsce i zastosowanie.

Świetnym uzupełnieniem każdego prezentu są świeczki zapachowe. Świeczniki lub podgrzewacze do herbaty/kawy można spotkać w każdym domu. Osobiście, nigdy nie mam dość zapachu pomarańczy, cynamonu, czekolady, wanilii 🙂 Dodatkowo długie i chłodne wieczory bardzo sprzyjają tworzeniu przytulnej i pachnącej świętami atmosfery.

Szczerze przyznaję, że nie jestem zwolenniczką nieprzemyślanych, prezentowych zakupów. Nie lubię odkładać tego na ostatnią chwilę. O ile kupowanie prezentów dla dzieci sprawia mi ogromną przyjemność i przychodzi bez najmniejszego wysiłku, o tyle prezenty dla dorosłych są zawsze udręką, nękaną pytaniami bez odpowiedzi. Jakiś czas temu obrałam strategię uniwersalności i klasyczności w tego typu prezentach i już kilkakrotnie sprawdziła się wyśmienicie!

2018-08-28T18:49:44+00:00 7 grudnia 2017|