Objawy ciąży.

Czy istnieje coś takiego jak objawy ciąży? Czy kobieta, która poważnie myśli o byciu mamą, w czasie odmiennego samopoczucia, często zadaje sobie pytanie „Czy to już?”.

Niewątpliwie, świadomość bycia w ciąży od samego początku służy zarówno matce jak i dziecku. Wówczas, będąc pod opieką lekarza, można pozbyć się niepotrzebnych wątpliwości oraz ustosunkować się do rad i wskazówek, nie wspominając już o pewnej matczynej świadomości, która towarzyszy przyszłej mamie na co dzień. W końcu, na kilka miesięcy, codzienność zmieni się  pod wieloma względami.

Czy jest różnica pomiędzy ciążowymi objawami w pierwszej, drugiej i w kolejnych ciążach? Biorąc pod lupę swój przykład, z pełnym przekonaniem, powiem, że zdecydowanie JEST! Przyznam, że nie odczułam tego tak bardzo w czasie pierwszej i drugiej ciąży, ale dobitnie rozumiem ten temat teraz, gdy spodziewam się trzeciego dziecka.

Odnosząc się do ogólnych ciążowych objawów, np. tych przedstawianych na grafice:

objawy ciąży

 

powiem tylko tyle, że podobnie jak każde dziecko jest inne, tak nie ma dwóch identycznie przebiegających ciąż. Z jednej strony wpływają na to uwarunkowania wiekowe, z drugiej prowadzony tryb życia, który z roku na rok zmienia się coraz bardziej, po trzecie zupełnie inaczej podchodzi się do powiększenia rodziny gdy ma się narodzić pierwsze dziecko, inaczej gdy drugie, trzecie i każde kolejne. W moim przypadku, dolegliwości żołądkowe zdominowały całe moje życie i podporządkowały sobie kilka ładnych tygodni. Momentami czułam, że jedynym skutecznym i słusznym rozwiązaniem będzie tymczasowa amputacja przewodu pokarmowego! Poważnie! Do tej pory, jak pomyślę o tamtych dniach to robi mi się brrrrrr….

Na szczęście większość z tych nieprzyjemności mam za sobą (przynajmniej tak mi się wydaje) i staram się myśleć o tym co będzie. Powoli nadrabiam zaległości i wracam do świata żywych 😀

 

2018-08-28T18:49:29+00:00 1 października 2015|