O MNIE. 2018-05-31T19:31:05+00:00

Witaj!

Nazywam się Magda, mieszkam w niedużej miejscowości na południu Polski. Jestem wielbicielką kawy, pięknych filiżanek i książek.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 5 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Zapytasz, która kategoria należy do mojej ulubionej. Tego jeszcze nie wiem, ale są książki, które jednocześnie uwielbiam i nienawidzę. Zaczynam czytać i okazują się dużo lepsze, dużo ciekawsze niż nadchodzący sen… Przy czym musisz wiedzieć, że deficyt snu jest u mnie zjawiskiem permanentnym, jak na mamę trójki przystało. Nie ukrywam, że fabuła tego typu książek pozostaje w pamięci na długo, ale zapanowanie nad domem, po zarwanej nocy, nie należy już do rzeczy łatwych, przyjemnych i godnych rozpamiętywania 🙂 .

Gdy nadarza się okazja, chętnie zadaję autorowi kilka pytań. Lubię wiedzieć skąd czerpie pomysły na przygody bohaterów, czym się inspiruje, kreując poszczególne postacie oraz czy są one całkowicie fikcyjne, a może powstały na wzór prawdziwych osób. Odpowiedzi bywają naprawdę fascynujące!

Drogi Czytelniku, jeżeli moja opinia na temat przedstawianych książek, skłoni Cię do sięgnięcia po przynajmniej jedną publikację lub przeczytania czegoś po bardzo długim czasie, poczuję się po stokroć doceniona i zmotywowana do dalszej pracy. Jeżeli szukasz propozycji dla najmłodszych to również świetnie trafiłeś! Nie brakuje tu bajeczek i książeczek dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Będzie mi bardzo miło, jeżeli rozgościsz się na dłużej, a dołączając do społeczności na: Facebooku, Google+ czy Instagramie, będziesz na bieżąco z wpisami i książkowymi nowościami.

Zapraszam!

P.S. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz TU.

NAJNOWSZE WPISY

  • sekta powraca

„Sekta powraca” Mariette Lindstein

10 sierpnia 2018|Możliwość komentowania „Sekta powraca” Mariette Lindstein została wyłączona

Niektórzy z nas nie wytrzymują tego, że wielkie gnoje depczą po tych, którzy są słabi...

  • Niemożliwi detektywi

„Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel” Patrycja Zarawska

9 sierpnia 2018|Możliwość komentowania „Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel” Patrycja Zarawska została wyłączona

Trudno w to uwierzyć ale mamy już sierpień! Niebawem poczujemy zapach nowiutkich zeszytów, plecaków i innych, pięknie ułożonych, szkolnych artykułów. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko nauka...

  • skuteczne

Skutecznie i w zgodzie ze środowiskiem.

8 sierpnia 2018|Możliwość komentowania Skutecznie i w zgodzie ze środowiskiem. została wyłączona

Pamiętacie płyny do prania i płukania Flo Baby? Byłam szczerze zaskoczona i mocno podbudowana reakcją na wspomniany wpis...

  • Jacek i Agatka

„Jacek i Agatka” Wanda Chotomska

7 sierpnia 2018|Możliwość komentowania „Jacek i Agatka” Wanda Chotomska została wyłączona

Najbardziej kultowe postacie na polskim ekranie. Fundamenty telewizyjnych dobranocek. Niby nic kosztownego czy bardzo wymyślnego, bo przecież jedynie dwie...