O MNIE. 2019-03-29T11:24:44+00:00

Witaj!

Nazywam się Magda, mieszkam w niedużej miejscowości na południu Polski. Jestem wielbicielką kawy, pięknych filiżanek i książek.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 5 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Zapytasz, która kategoria należy do mojej ulubionej. Tego jeszcze nie wiem, ale są książki, które jednocześnie uwielbiam i nienawidzę. Zaczynam czytać i okazują się dużo lepsze, dużo ciekawsze niż nadchodzący sen… Przy czym musisz wiedzieć, że deficyt snu jest u mnie zjawiskiem permanentnym, jak na mamę trójki przystało. Nie ukrywam, że fabuła tego typu książek pozostaje w pamięci na długo, ale zapanowanie nad domem, po zarwanej nocy, nie należy już do rzeczy łatwych, przyjemnych i godnych rozpamiętywania 🙂 .

Gdy nadarza się okazja, chętnie zadaję autorowi kilka pytań. Lubię wiedzieć skąd czerpie pomysły na przygody bohaterów, czym się inspiruje, kreując poszczególne postacie oraz czy są one całkowicie fikcyjne, a może powstały na wzór prawdziwych osób. Odpowiedzi bywają naprawdę fascynujące!

Drogi Czytelniku, jeżeli moja opinia na temat przedstawianych książek, skłoni Cię do sięgnięcia po przynajmniej jedną publikację lub przeczytania czegoś po bardzo długim czasie, poczuję się po stokroć doceniona i zmotywowana do dalszej pracy. Jeżeli szukasz propozycji dla najmłodszych to również świetnie trafiłeś! Nie brakuje tu bajeczek i książeczek dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Będzie mi bardzo miło, jeżeli rozgościsz się na dłużej, a dołączając do społeczności na: Facebooku, Google+ czy Instagramie, będziesz na bieżąco z wpisami i książkowymi nowościami.

Zapraszam!

P.S. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz TU.

NAJNOWSZE WPISY

  • jednak mnie kochaj

„Jednak mnie kochaj” Laura Kneidl

19 sierpnia 2019|Możliwość komentowania „Jednak mnie kochaj” Laura Kneidl została wyłączona

Zwrot "Złamane serce" nawet w przybliżeniu nie oddaje tego co wtedy poczułam. Moje serce nie tylko zostało złamane. Złamanie oznacza podział na dwie części, które na powrót można złożyć, a moje serce...

  • the dad lab

Domowe laboratorium – The Dad Lab

11 sierpnia 2019|Możliwość komentowania Domowe laboratorium – The Dad Lab została wyłączona

... nie trzeba być naukowcem, żeby robić doświadczenia. Od odpowiedzi ważniejsze jest bowiem umiejętnie postawione pytanie. Warto pytać razem z dzieckiem: "Zastanawiam się, co by było, gdyby...?

  • Dogman. Władca pcheł

„Dogman. Władca pcheł” Dav Pilkey

5 sierpnia 2019|Możliwość komentowania „Dogman. Władca pcheł” Dav Pilkey została wyłączona

Trzeba unikać powtórzeń... stronić od redundancji... wystrzegać się reiteracji... i czynności repetytywnych...

  • Dzikie sekrety przyrody

„Dzikie sekrety przyrody” Andy Seed

29 lipca 2019|Możliwość komentowania „Dzikie sekrety przyrody” Andy Seed została wyłączona

Świat zwierząt od zawsze fascynował najmłodszych. Teraz możesz bardzo skutecznie podsycać ową fascynację i rozbudzać jeszcze większą ciekawość dzieci wobec otaczającej je przyrody. Jest tylko jeden warunek...