Kanał dobry.book zaprasza na podcast „Literacki kalendarz” – cykl audycji, w których przedstawiam miesięczne zestawienia przeczytanych oraz wysłuchanych przeze mnie książek i audiobooków. Ich publikacja planowana jest zawsze na początek kolejnego miesiąca. Dodatkowo wspominam o wyczekiwanych przeze mnie zapowiedziach na rynku wydawniczym oraz o nowościach, które mnie zainteresowały.
Jest styczeń, więc zapraszam na literacki przegląd grudnia. Mam nadzieję, że znajdziecie tu kilka propozycji, z którymi będziecie chcieli spędzić te długie zimowe wieczory. W najnowszym podcaście opowiadam o następujących tytułach:
AUDIOBOOKI
- „Mosty na Wiśle”, autorka: Irena Małysa, wydawnictwo: MOVA – audiobook wysłuchany w ramach abonamentu Legimi, czyta: Filip Kosior.
Wspominam również o kryminalnej serii zatytułowanej „Baśka Zajda” tej Autorki. Na cykl składają się następujące tytuły: „W cieniu Babiej Góry”, „Więcej niż jedno życie”, „Daleko od Babiej Góry” i „Demony Babiej Góry”. Natomiast mojej rozmowy z Ireną Małysą można posłuchać (lub przeczytać jej zapis) TUTAJ.
- „Kły”, VIII tom cyklu „Nina Warwiłow”, autor: Jędrzej Pasierski, wydawnictwo: Czarne – audiobook wysłuchany w Audiotece, czyta: Jacek Rozenek.
Poprzednie części cyklu to kolejno: „Dom bez klamek,” „Roztopy”, „Czerwony świt”, „Kłamczuch”, „Gniazdo”, „Martwy klif” oraz „Źródło”. Więcej o śledztwach Niny Warwiłow i o samej bohaterce można przeczytać TUTAJ.
- „Czeluść”, autorka: Anna Kańtoch, wydawnictwo: Powergraph – audiobook wysłuchany w Audiotece, czyta: Maria Seweryn.
W podcaście wspominam również o kryminalnej serii tej Autorki – „Krystyna Lesińska” („Wiosna zaginionych”, „Lato utraconych” i „Jesień zapomnianych”) oraz o thrillerze „Samotnia”. Książki zostały wydane nakładem wydawnictwa Marginesy.
- „Smugi”, autorka: Małgorzata Starosta, wydawnictwo: LABRETO – audiobook (superprodukcja) wysłuchany w ramach abonamentu Legimi, czyta: zespół lektorów.
KSIĄŻKI
- „Morderstwo pod choinkę”, VII tom cyklu „Dioniza Remańska”, autorka: Hanna Greń, wydawnictwo: Czwarta Strona – książka otrzymana od wydawnictwa w ramach współpracy recenzenckiej. Tytuł recenzji na blogu to: „Czy morderca jest wśród nas?”.
- „Glennkill. Sprawiedliwość owiec”, autorka: Leonie Swann, wydawnictwo: Relacja – książka otrzymana od wydawnictwa w ramach współpracy recenzenckiej.
- „Agnes Sharp i morderstwo w Sunset Hall”, autorka: Leonie Swann, wydawnictwo: Relacja – książka otrzymana od wydawnictwa w ramach współpracy recenzenckiej. Artykuł o twórczości Leonie Swann można przeczytać na blogu, a jego tytuł to: „Nieważne, kto prowadzi śledztwo, liczy się skuteczność!”.
- „Preludium. Pani na wrzosowisku”, autorka: Lucyna Olejniczak, wydawnictwo: Prószyński i spółka – książka otrzymana od wydawnictwa w ramach współpracy recenzenckiej.
Ostatnie minuty podcastu poświęcone są moim książkowo-audiobookowym planom. Obecnie słucham audiobooka „Ostatni taniec”, czyli finału trylogii „Luta Karabina”, autorstwa Przemysława Piotrowskiego, a zaraz po tym tytule mam w planach „Wilczycę” Mieczysława Gorzki, bo audiobook ma pojawić się już wkrótce, początkiem stycznia, więc czekam cierpliwie.
Jeśli chodzi o czytane przeze mnie obecnie książki, to właśnie kończę pozycję pt. „Ktoś tak blisko” Wojciecha Wolnickiego, a po jej przeczytaniu mam zamiar sięgnąć po „Sen o drzewie” Mai Lunde.
Styczeń to taki trochę czas podsumowań, więc dorzuciłam również moje małe literackie podsumowanie 2024 roku w postaci 42 przeczytanych książek, 77 przesłuchanych audiobooków, 37 recenzji na blogu oraz 2 wywiadów z autorkami książek: z panią Iwoną Mejzą rozmawiałam o serii książek z Miasteczkiem Anielin, a pani Żaneta Pawlik opowiadała mi o książce „Za zasłoną milczenia”.
Serdecznie zapraszam do słuchania odcinka podcastu „Literacki kalendarz: STYCZEŃ” bezpośrednio z tego wpisu. Istnieje również możliwość odtworzenia audycji w serwisach Spotify, YouTube i Podcast Go.
Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj kilka intrygujących tytułów – a może udało mi się Was zaciekawić na tyle, że sięgniecie po twórczość Autorów, których jeszcze nie znacie?
korekta tekstu: Anna Fathi
Podziel się wpisem ze znajomymi!
O AUTORCE: