Jak narysować pieska, kotka, domek, misia, drzewko ?

– Mamusiu, narysuj mi kotka. Prooooszę !!! – i patrzy na mnie, tym pełnym nadziei wzrokiem, starszak,
– A mi domek! – wtóruje mu młodszy brat.
Sięgam więc po wciskany mi sprzęt i staram się jak mogę sprostać dziecięcym oczekiwaniom…

Czasami bardziej starannie, czasami w dużym pośpiechu ale zawsze wychodzi jakiś rysunek podobny do oczekiwanego przez dzieciaki kotka czy domku. To jednak nie jest takie proste, bo gdy moja staranność nie jest zbyt precyzyjna to natychmiast słyszę jęk niezadowolenia szepczący przez ramię:
– Ale nie tak! Inaczej, ładnie!
– Jak inaczej? – pytam mając na uwadze priorytetowe dokończenie obiadu,
– Tak wies! Jak pani w psedskolu lysuje! – słyszę jasną i konkretną odpowiedź…
W mojej głowie zaczyna huczeć pytanie „Skąd mam wiedzieć jak Pani w przedszkolu rysuje???” Jedno jest pewne, NIE robi w tym samym czasie miliona innych rzeczy a już na pewno nie stara się zdążyć z obiadem…

Gdyby tak tatuś mógł poratować od czasu do czasu swoim rysunkiem… ale tu zawsze słyszę: „Ale ja nie potrafię rysować!” no i temat się kończy. Jednak okazuje się, że brak takich umiejętności to już nie jest problem! Od jakiegoś czasu każdy może liczyć na rysunkową ściągę, a narysowanie kotka, pieska, domku, drzewka czy misia nie będzie stanowiło żadnego problemu! Wystarczy skorzystać w dostępnych w sieci filmików oraz wskazówek „krok po kroku” aby usatysfakcjonować najmłodszych rysunkami z ich ulubieńcami!

Rysunkowe wskazówki są niezwykle łatwe do naśladowania i śmiało można angażować najmłodszych w tworzenie własnych wersji!

Jak narysować pieska, kotka, domek, misia, drzewko

Instrukcje dostępne są nie tylko w wersji opisowej ale także w formie krótkich filmików, których głównym bohaterem jest Niedźwiadek prowadzący własną „Szkółkę rysowania”, na przykład poniżej pokazuje jak narysować misia:

Dzieci bardzo chętnie naśladują demonstrowane w filmikach wskazówki, starają się stworzyć własnego bohatera jak najstaranniej a najlepsze jest łączenie wszystkich rysunków, po czym na kartce powstaje cała rodzina ulubieńców, potem kolorowanie i opowiadanie historyjek o stworzonych właśnie bohaterach i ich życiu 🙂 .
Oczywiście najzabawniej jest gdy cała rodzina włącza się w twórczość i każdy pracuje nad swoim obrazkiem, potem obowiązkowa wystawa prac i skorzystanie z dziecięcej wyobraźni. Gwarantowana zabawa na wiele godzin, podczas której świetna zabawa łączy się rozwijaniem zdolności manualnych, kluczowych dla kilkulatków.
Jednocześnie rozwiązuje się problem typu „Ale ja nie potrafię rysować!” i jest okazja do nadrobienia zaległości nawet przez dorosłych 🙂 .

2018-08-28T18:49:32+00:00 3 lutego 2016|