BLOG LITERACKI mamao.pl
BLOG LITERACKI mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Jak lepiej myśleć”.

Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. Christel Petitcollin.

„Jak lepiej myśleć” jest kontynuacją poprzedniej książki autorki („Jak mniej myśleć”). Christel Petitcollin kolejny raz przychodzi z pomocą osobom analizującym bez końca i wysoko wrażliwym. Tym razem stara się rozwinąć tematy, o których tylko wspomniała w pierwszej publikacji, oraz skupia się na wskazówkach dotyczących praktycznych aspektów funkcjonowania w społeczeństwie, w pracy i w relacjach z innymi ludźmi.jak lepiej myśleć

Książka rozpoczyna się analizą korespondencji, którą autorka otrzymała po ukazaniu się pierwszej publikacji. Sporo osób odnalazło tu elementy wspólne z własnym myśleniem i z otaczającą je rzeczywistością. Aczkolwiek należy również podkreślić, że nie jest to poradnik, nie ma tu cudownej i sprawdzonej metody lepszego myślenia, odnoszącej się do każdego zainteresowanego tym tematem. Treść została opracowana z myślą o ludziach, których charakteryzuje nadwydajność mentalna.

Dzięki „Jak lepiej myśleć” wysoka wrażliwość staje się atutem, wyzwaniem, narzędziem, które może zacząć odpowiednio funkcjonować i cieszyć, zamiast sprawiać problemy i być przyczyną ogólnego niezrozumienia społecznego. To książka, która motywuje do spojrzenia w głąb siebie i dokopania się do korzeni rozmaitych problemów związanych z ciągłym analizowaniem wszystkiego, zawsze, wszędzie i bez końca.
podpis
___
korekta tekstu: Anna Fathi

jak lepiej myśleć

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: CHRISTEL PETITCOLLIN
| przekład: KRYSTYNA ARUSTOWICZ
| tytuł: JAK LEPIEJ MYŚLEĆ. DLA ANALIZUJĄCYCH BEZ KOŃCA I WYSOKO WRAŻLIWYCH
| wydawnictwo: FEERIA
| premiery: 30.10.2019
| liczba stron: 224
| format: 143×204
| gatunek: PORADNIK|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem. [REKLAMA]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał ponad 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry