BLOG LITERACKI mamao.pl
BLOG LITERACKI mamao.pl

|  O MNIE

Czego słuchać, co czytać w GRUDNIU

PODCAST dobry.book LITERACKI #2

Otwórz podcast w: SPOTIFY | YOUTUBE | PODCAST GO

dobry.book LITERACKI podcast GRUDZIEŃ

Podcast „dobry.book LITERACKI” to cykl audycji, w których przedstawiam miesięczne zestawienia przeczytanych oraz wysłuchanych przeze mnie książek i audiobooków. Ich publikacja planowana jest zawsze na początek kolejnego miesiąca. Dodatkowo wspominam o wyczekiwanych przeze mnie zapowiedziach na rynku wydawniczym oraz o nowościach, które mnie zainteresowały.

Jest początek grudnia, więc zapraszam na literacki przegląd listopada. Wśród omawianych pozycji znajdują się książki i audiobooki w bardzo chłodnym klimacie. Mam nadzieję, że znajdziecie tu kilka propozycji, z którymi będziecie chcieli spędzić te długie zimowe wieczory. W najnowszym podcaście opowiadam o następujących tytułach:

  1. „Znikąd pomocy”, I tom serii: „Czarny lód”, autorka: Yrsa Sigurðardóttir, wydawnictwo: Sonia Draga – audiobook wysłuchany w Audiotece; czyta: Kamil Pruban.

Twórczość Autorki poznałam za sprawą kryminalnej serii „Freyja i Huldar”. Obejmuje ona następujące tytuły: „Odziedziczone zło”, „Porachunki”, „Rozgrzeszenie”, „Wzgórze wisielców”, „Diabelska lalka” i „Konsekwencje”.

Recenzja serii dostępna jest na blogu. Jej tytuł to: „Freyja i Huldar to Żuraw i czapla skandynawskiego kryminału”. Wpisu można również posłuchać w formie podcastu – albo bezpośrednio ze wspomnianego artykułu, albo za pośrednictwem Spotify, YouTube i Podcast Go.

  1. „Złe miejsce, zły czas”, V tom cyklu: „Weronika Nowacka”, autorka: Małgorzata Rogala, wydawnictwo: Skarpa Warszawska – audiobook wysłuchany w ramach abonamentu Legimi; czyta: Laura Breszka.

Poprzednie części cyklu to kolejno: „Kiedyś cię odnajdę”, „Nic o tobie nie wiem”, „Opowiem ci bajkę” i „Krzyk za oknem”.

  1. „Rodzinny interes”, IV tom cyklu: „Bezimienny”, autor: Wojciech Chmielarz, wydawnictwo: Marginesy – audiobook wysłuchany w Audiotece; czyta: Przemysław Bluszcz.

Poprzednie części cyklu to: „Prosta sprawa”, „Dług honorowy”, „Zwykła przyzwoitość”.

  1. „Miasto mgieł”, autor: Michał Śmielak, wydawnictwo: Skarpa Warszawska – audiobook słuchany w ramach abonamentu Legimi; czyta: Wojciech Masiak.

W podcaście wspominam również o dwóch poprzednich tytułach Autora – „Wilczej Chacie” oraz „Osadzie”. Ukazały się one nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska, a audiobooki, w obu przypadkach, czyta Janusz Zadura.

  1. „Plan”, seria obejmująca dwa tytuły: „Wybierz mnie” i „Zostań ze mną”, autorka: Patrycja Gryciuk, wydawnictwo: Word Audio Publishing International – e-booki otrzymałam od wydawnictwa w ramach współpracy.

Tytuł recenzji na blogu to: „Tak bosko musi pachnieć sam diabeł!”.

  1. „Papier, kamień, nożyce”, autorka: Alice Feeney, wydawnictwo: Czwarta Strona – książka, którą otrzymałam od wydawnictwa w ramach współpracy.

Tytuł recenzji na blogu to: „Czy ten wyjazd uratuje małżeństwo Amelii i Adama?”.

  1. „W pajęczej sieci cz. 1 i 2”, IV i V tom serii: „Andrzej Kamiński”, autor: Krzysztof Iwan, wydawnictwo: Warbook.

Poprzednie tytuły z tej serii to: „Na skrzydłach śmierci”, „Na celowniku”, „Bez pardonu”.

  1. „The Invincible. Niezwyciężony”, wydawnictwo: Literackie – nowe wydanie książki „Niezwyciężony” Stanisława Lema z ilustracjami z wideogry „The Invincible” Starward Industries.

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak prezentuje się to wydanie, zapraszam na mój profil na Instagramie. Filmik z książką zobaczycie TUTAJ.

  1. „W poszukiwaniu ducha świąt, czyli wyjątkowy kalendarz adwentowy”, seria: „Przygody małej Neni”, autorka oraz wydawca: Maria Piórkowska-Urbaniak – książka otrzymana od Autorki w ramach współpracy.

Inne tytuły, wchodzące w skład serii, to: „Nenia kontra nocne potwory”, „O dziewczynce, która grała w czerwone”, „Wielkanoc z Nenią”. Tytuł recenzji na blogu to: „Poznaj przygody małej Neni”.

Ostatnie minuty podcastu poświęcone są moim książkowo-audiobookowym planom. Obecnie słucham najnowszej książki Ireny Małysy „Mosty na Wiśle”, a zaraz za tym tytułem w kolejce czekają „Kły” Jędrzeja Pasierskiego, czyli najnowsze śledztwo Niny Warwiłow. W dalszym ciągu czekam na audiobook „Ostatni taniec” Przemysława Piotrowskiego – finalną część trylogii „Luta Karabina”. Podobno wersja audio książki ma pojawić się jeszcze w grudniu, więc czekam cierpliwie. Na mojej liście jest również najnowsza książka Håkana Nessera – „Przyszedł list z Monachium”, czyli już ósme śledztwo komisarza Gunnara Barbarottiego. Jeżeli tylko pojawi się audiobook, koniecznie w interpretacji Wojciecha Żołądkowicza, to rzucam wszystko i zaczynam słuchać!

Jeśli chodzi o czytane przeze mnie obecnie książki, to właśnie kończę „Glennkill. Sprawiedliwość owiec” Leonie Swann, a po przeczytaniu tego tytułu mam zamiar sięgnąć po „Morderstwo pod choinkę” Hanny Greń.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania podcastu „dobry.book LITERACKI” bezpośrednio z tego wpisu. Istnieje również możliwość odtworzenia go w serwisach Spotify, YouTube i Podcast Go.

Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj kilka intrygujących tytułów – a może udało mi się Was zaciekawić na tyle, byście sięgnęli po twórczość Autorów, których jeszcze nie znacie?
podpis

korekta tekstu: Maja Szczepańska

Komentarze

  1. Mateusz 3 grudnia, 2024 at 12:21 pm - Reply

    Przychodzę tu z podcastu na Sporify.

    Polecanka „Papier, kamień, nożyce” od razu mi się spodobała i jakież rozczarowanie mnie spotkało, że nie ma audiobooka. To interesujące, że niektóre wydawnictwa od razu wydają audiobooki na premierę, a inne później albo wcale. No ale okazało się, że ten audiobook jest po angielsku na Storytel, słownictwo nie jest przekombinowane, więc już słucham.

    Świetny odcinek podcastu, czekam na następne! :)

    • Magda M. 10 grudnia, 2024 at 7:26 am - Reply

      Niestety nie wszystkie tytuły są dostępne w wersji audio, też nad tym ubolewam… Myślę, że to kwestia umowy między wydawnictwami i może brak środków na tę wersję książki. Cieszę się, że „Papier, kamień, nożyce” zwrócił Twoja uwagę i fajnie, że jest dostępna wersja audio w oryginale na Storytel, dobrze wiedzieć;).
      Dziękuję, że słuchasz podcastu i obiecuję, że będą następne:). Pozdrawiam!

Chcesz coś dodać? Pisz śmiało!

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał ponad 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry